« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  137  ,   138   ,  139  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

?Na własne oczy? ? warsztaty matematyczno ? przyrodnicze dla klas I- III

News Uczniowie klas I-III uczestnicząc od listopada w zajęciach matematyczno – przyrodniczych rozwijali swoje zainteresowania i zdolności. Podczas wycieczki po okolicy, wędrując z fiszką poszukującą badali właściwości białego puchu, obserwowali przez lupę płatki śniegu. Pracowali w grupach nad grą dydaktyczną, wymieniając się pomysłami i spostrzeżeniami. Wykorzystując atlasy, książki przyrodnicze, a także pracownię komputerową, poszerzali swoje wiadomości dotyczące państw i ich powierzchni, mórz i oceanów a także fauny i flory świata. Uczyli (...)
Data: 2013-02-19

Warsztaty z przedsiębiorczości dla klas III ? VI w ramach projektu ?Równym Krokiem? współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Dzieci swoje pierwsze zajęcia z przedsiębiorczości rozpoczęły przeprowadzając wywiady z mieszkańcami wsi. Po wyczerpujących ?doświadczeniach poszukujących?, mogły już samodzielnie odpowiedzieć na nurtujące je pytanie dotyczące definicji przedsiębiorczości i wspólnie określały jej cele.
News  W dyskusji nt.: „Kim chciałbym zostać?” większość dzieci wiedziała co chciałaby robić w przyszłości, chociaż znalazły się i takie, które nie miały jeszcze pomysłu na odniesienie sukcesu w swoim dorosłym życiu. Wśród nich były takie, które w przyszłości chciałyby założyć własne przedsiębiorstwa. Wprowadzając dzieci w świat ekonomii wspólnie odkrywaliśmy historię pieniądza. Dzieci podczas zabawy zaznajomiły się z takimi pojęciami jak barter, płacidła, kruszce, drogocenne kamienie, złote i srebrne monety (...)
Data: 2013-02-16

Styczeń w naszej szkole przebiegał pod hasłem ?Koniec ze scholastyką

Freinet opierając się na naturalistycznej metodzie dążył do tego, aby dziecko swoją wiedzę zdobywało w sposób naturalny, poprzez doświadczanie, eksperymentowanie, przeżywanie, odkrywanie i tworzenie.
News Obserwując uczniów, swoje doświadczenia i  spostrzeżenia z pracy z dziećmi zawarł je w  „Niezmiennych prawdach pedagogicznych”. Ważny aspekt odchodzenia od sztywnych scholastycznych zasad panujących w szkole umieścił  w dziesiątej prawdzie pedagogicznej: „Koniec ze scholastyką”. Chcąc sprawdzić czy nasza szkoła jest szkołą tradycyjną, czy nauczyciele pracują nowoczesnymi metodami nauczania, przeprowadziłyśmy mały eksperyment. W jego ramach każdy nauczyciel przeprowadził lekcję, która się rozpoczynała od słów (...)
Data: 2013-02-16

Jak karnawał, to karnawał !

News Karnawał to czas zabawy, muzyki i tańca, dlatego w naszej szkole pojawiły się wróżki, diabełki, aniołki, czarownice i wiele innych bajkowych postaci, które doskonale bawiły się podczas zabawy karnawałowej.   Małgorzata Zaworska
Data: 2013-02-06

Wielce zasłużony i cudownie zaśpiewany sukces naszej wspaniałej wokalistki - Oliwii Łukaszewicz.

XV FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK ? 2013
News Dnia 15 stycznia 2013 roku, nasza solistka z klasy szóstej, Oliwia  Łukaszewicz  wyśpiewała III miejsce na XV FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK – 2013  /kategoria szkół podstawowych/ w Nysie. Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Niedbalska
Data: 2013-01-16

Kolejny sukces naszej Julki!

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
 Na Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym (etap miejsko- gminny)  Julia Cieśla zajęła I miejsce. Było ciężko, bo w pytaniach mogło być i kilka dobrych odpowiedzi.Julia uzyskała 15 pkt. i tylko 2 pkt.  zabrakło do zakwalifikowania się do eliminacji wojewódzkich. Trochę szkoda, ale … i tak jest najlepsza w gminie. Serdeczne gratulacje!                                                                                                                                  (...)
Data: 2013-01-16

WIGILIA 2012

Końcowym akcentem świątecznym w naszej szkole była wspólna wigilia.
News Odbyła się ona w niecodziennej scenerii. Przy płonącym ognisku zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także rodzice. Były życzenia, wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem. Tegoroczne jasełka tradycyjnie przygotowali uczniowie klasy III, którzy uczyli się swoich kwestii, dobierali odpowiednie stroje, by zaprezentować później historię Bożego Narodzenia. Przedstawienie miało bardzo atrakcyjną formę wizualną. Wielka w tym zasługa małych aktorów, którzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w role granych (...)
Data: 2013-01-06