Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  130  ,   131   ,  132  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

"Jutro szkoła- dziś nauka"

Realizacja projektu interdyscyplinarnego starszej grupy przedszkolnej i trzecioklasistów przebiega wg. ustalonego planu działań.
News 8 maja przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach matematycznych, które przeprowadzili uczniowie III klasy. Wprawdzie trwały one "tylko" pół godziny, ale dały wszystkim dzieciom niemało satysfakcji. Jak wspaniale jest wytłumaczyć młodszym, dlaczego matematyka jest uważana za królową wszystkich nauk, albo wymyślić zagadki matematyczne na granicy humoru i absurdu... A później uczniowie stali się nauczycielami dla młodszych kolegów i czuwali, aby zadania wykonywane były samodzielnie i poprawnie. Szkoda tylko, że nie można było stawiać (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-09

Miła niespodzianka

Miła niespodzianka spotkała dzieci z przedszkola. Zdobyły nagrody i dwa wyróżnienia w gminnym konkursie ?Barwy romskiego świata? organizowanego przez Prudnicki Dom Kultury.
Oto nagrodzeni i wyróżnieni: Maja Czarnobrewa - nagroda Julia Szpara - nagroda Weronika Szopa- nagroda Hania Mucha – nagroda Aleksandra Kania – nagroda Marta Włodarczyk – wyróżnienie Magdalena Wojtowicz – wyróżnienie                                                  Gratulujemy! E (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-09

Wulkan kreatywności

Każdy dzień, tydzień, miesiąc przynosił nowy pomysł, nowe odkrycie, nowe doznanie towarzyszące modułowi ? 60 dni na wulkanach pomysłów?.
News

Działania podjęte przez uczniów i nauczycieli uwzględniały rozwój pięciu umysłów: kreatywnego, respektującego, etycznego, syntetyzującego i dyscyplinarnego. Ostatnie zadanie wykonane przez uczniów zaowocowało wulkanem kreatywności. Uczniowie umieścili na nim wszystko, aby nie był jednym z najgroźniejszych zjawisk przyrody. Zapragnęli, aby nasza ziemia i to co nas otacza było lepsze, piękniejsze, wartościowsze.

Bożena Sajewicz  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-05

Wojewódzkie Święto Flagi Narodowej

Jak każdego roku, tradycyjnie 2 maja w Moszczance odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Flagi Narodowej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14:00, mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św.
News Następnie złożono wieńce pod pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego, odśpiewano hymn państwowy, a tym wydarzeniom towarzyszyły okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości i gospodarzy. W uroczystościach brała udział delegacja z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance na czele z panią dyrektor Jolantą Brudniak.        W tym roku to dzieci z przedszkola wystąpiły na uroczystości Święta Flagi z prezentacją słowno – muzyczną. Przedstawiły krótką historię Polski w obrazach, dały mini koncert na (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-05

Kipiące wodospady, mchowe jeziorka...

Uczniowie ZSP w Moszczance, w podziękowaniu za wieloletnią, owocną współpracę z Zespołem Parków Krajobrazowych w Pokrzywnej, otrzymali propozycję wzięcia udziału w projekcie czesko - polskim "Ochrona przyrody- wspólna sprawa", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
News         Dnia 29 kwietnia dzieci z naszej szkoły wzięły udział w wycieczce do Narodowego Rezerwatu Przyrody "Pradziad", który jest częścią znanego Parku Krajobrazowego Morawsko- Śląskiego "Jesioniki". Towarzyszyli nam przewodnicy górscy i tłumacze. W ciekawy sposób opowiadali o ciekawostkach i osobliwościach przyrodniczych na trasie rezerwatu. Mijane krajobrazy obfitowały w rwące, górskie potoki, kipiące wodospady, kręte ścieżki, mchowe jeziorka. Jedna z grup uczniowskich wędrowała doliną Białej (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-05

"Przybij piątkę ? świętujemy siedemdziesiątkę!"

Tymi słowami młodzi konferansjerzy prowadzący uroczystość obchodów 70- lecia szkoły podstawowej w Moszczance, podsumowali podniosły jubileusz naszej placówki oświatowej.
News         Święto swoją obecnością zaszczycili: burmistrz Prudnika pan Franciszek Fejdych, zastępca burmistrza Prudnika pan Stanisław Hawron, dyrektorzy jednostek gminnych, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice, sponsorzy i przyjaciele.          Bardzo trudno opowiedzieć w krótkim czasie choćby najważniejsze wydarzenia szkolne z minionych 70 lat, gdzie każdy rok szkolny przynosił ważne zmiany, splatał się z wydarzeniami polityczno- społecznymi, będąc ich odbiciem i probierzem. Podczas uroczystości (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-04

Konkursy okolicznościowe

News

Z okazji 70 urodzin naszej szkoły powstało wiele ciekawych tekstów literackich oraz prac plastycznycznyh. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zadania. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na klasowych wystawach, a najciekawsze z nich nagrodzone.

M. Zaworska  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-04-30

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  130  ,   131   ,  132  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2028372