Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  52  , (...)  102  , (...)  130  ,   131   ,  132  , (...)  136  , (...)  201  ,  202   | następna strona »

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Taką oto myślą Janusza Korczaka przywitała wszystkich obecnych na uroczystości związanej z obchodami Święta KEN, Jolanta Brudniak ? Dyrektor ZSP w Moszczance.
News Hasło to doskonale wpisuje się w istotę pracy pedagogicznej, której sensem i celem jest szczęście najmłodszego pokolenia. Wśród wielu serdeczności i życzeń znalazły się wspomnienia o pedagogach, którzy na zawsze zapisali się w sercach swoich wychowanków. Osobiste wynurzenia dorosłych już ludzi doskonale ilustrują ogromny wpływ okresu szkolnego na całe życie człowieka.         W tym uroczystym dniu nasi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie uczniowskie. Zanim pani dyrektor pasowała każdego z nich na ucznia ZSP w Moszczance, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-15

Wizyta leśnika w przedszkolu ?Pod Kasztanem? 05.10.2015

?Gdy jest las , to śpiewa ptak, po drzewach skacze wiewiórka??
News Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Leśnik Pan Rafał Kasza wizytę rozpoczął od zaprezentowania swojego munduru, następnie opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-11

Spotkanie z policjantem 23.09.2015

News „Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski. Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich”… 23 października gościliśmy w naszym przedszkolu pana Tomasza Kukułkę policjanta z Komisariatu Policji w Prudniku. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Pan policjant opowiadał o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach pieszo oraz w samochodach, przestrzegał przed rozmowami z obcymi oraz apelował o przestrzeganie tych zasad. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-11

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Po raz drugi obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki tańczyły i śpiewały.

Maluchy bardzo chętnie bawiły się ze starszakami. Doskonale było widać jak dzieci zintegrowały się ze sobą, jak pokonały strach i nieśmiałość. Radosny czas spędziły również na świeżym powietrzu, gdzie uczestnicząc w zabawach sportowych. Sprawdziły swoje siły i wytrzymałość. Mamy nadzieję, że Dzień Przedszkolaka dostarczył dzieciom wiele radości i pozytywnych wrażeń.

M. Michalik
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-11

?Dzień Pieczonego Ziemniaka?

W dniu 06.10.2015r. świętowaliśmy ?Dzień Pieczonego Ziemniaka?. Podczas wspólnych zabaw dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami.
News . Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły w wielu ciekawych „ziemniaczanych” zabawach. Dużo radości sprawiło dzieciom poszukiwanie schowanych ziemniaków w sali, rzucanie ziemniakiem do celu, tworzenie „Kartoflanej piramidy” i wykonanie pracy plastycznej za pomocą „Ziemniaczanych pieczątek”. Kulminacyjnym punktem imprezy było smakowanie ziemniaczków w mundurkach. Zabawa była bardzo udana i na pewno pozostanie w pamięci wszystkich dzieci. Judyta Licznar (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-08

?BABIE LATO W GÓRACH OPAWSKICH?

W sobotę 3 października 2015 r. z placu pod Amorkiem w Głuchołazach wyruszył już po raz VII RAJD KOLARSKO ? PIESZY . Wśród uczestników w liczbie około 800 osób nie zabrakło również naszych uczniów z Moszczanki. Część z nich pod opieką rodziców wyruszyła w trasę rowerową, a część pod opieką p. Jolanty Trybel w trasę pieszą.
News Kolarze mięli do pokonania około 20 km. Ich trasa poprowadzona była urokliwymi ścieżkami regionu. Mijali Zlate Hory ( Zlatorudne Mlyny ), Ondrejovice, Podlesie - Hotel Aspen, gdzie znajdował się punkt kontrolny. Tempo jazdy było rekreacyjne. Piechurzy natomiast oprowadzani przez przewodników przeszli kilkukilometrowy „Szlak Czarownic” i pokonali 307 schodów w górę. Ponieważ temat przewodni rajdu to Czarownice, więc po drodze były atrakcje związane właśnie z czarami. Na mecie rajdu w Ośrodku Turystycznym BANDEROZA, na turystów czekało (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-08

?POCZĄTEK JESIENI NA KOPIE?

Właśnie pożegnaliśmy lato. Korzystając z wciąż słonecznej pogody, a ta była jak marzenie, w piątkowy poranek 25 września 2015 r. uczniowie klasy IV wraz z rodzicami i nowym wychowawcą wyruszyli ,by po raz kolejny zdobyć Biskupią Kopę.
News

W drodze na szczyt mięliśmy okazję zobaczyć pracę koni przy wyrębie drzew, podziwiać wspaniałe widoki, ćwiczyć mięśnie wykorzystując kijki trekkingowe.

Podczas, gdy rodzice rozpalali ognisko, uczniowie zajęci byli rozwiązywaniem kart pracy. Na koniec wszyscy razem - uczniowie i rodzice - odpoczęli w cieple ogniska. Po powrocie, mimo zmęczenia, wszystkim dopisywał dobry humor.

Jolanta Trybel
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-07

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  52  , (...)  102  , (...)  130  ,   131   ,  132  , (...)  136  , (...)  201  ,  202   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2138070