« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  109  , (...)  130  ,   131   ,  132  , (...)  145  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

Zimowa wyprawa do lasu

Zimno, pochmurno, nawet śnieżnie (jak to w zimie), a klasa I wyruszyła na wyprawę badawczą do lasu.
News Celem naszej wycieczki było obserwacja życia w zimowym lesie. Dzieci odnajdywały ślady zwierząt, zastanawiały się, dlaczego większość drzew gubi liście zimą, jaką rolę odgrywa śnieg w przyrodzie. W tajemny świat leśnego ekosystemu wprowadził nas leśniczy- pan Andrzej Tomczyk. Ciekawie opowiadał nie tylko o strategiach przetrwania zimy przez zwierzęta, ale i o niezwykle ważnym i smutnym zjawisku masowego wymierania świerków na naszym terenie. Przyczyną jest niewielki owad - kornik. Uczniowie mieli okazję zobaczyć małego szkodnika i korytarze wydrążone przez (...)
Data: 2016-02-17

Mały olimpijczyk

News 16.02.2016 r. w Prudniku odbyły się Miejsko – Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Chłopców „Mały Olimpijczyk”.  Nasi chłopcy w składzie: Kamil Mykita, Jakub Darowski, Jakub Zbaraszczuk, Miłosz Sadło, Dawid Łukaszewicz, Tymon Rojek, Amadeusz Iwanowicz, Wiktor Leśniak zdobyli II miejsce. Chłopcom z klasy IV serdecznie gratulujemy;-) B. Sajewicz (...)
Data: 2016-02-16

FERIE WOKÓŁ UZDOLNIEŃ I ZAINTERESOWAŃ

Jak co roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Moszczance zorganizowany został zimowy wypoczynek dla dzieci. Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Nasza szkoła posiada znakomite warunki lokalowe i bazę materialną umożliwiającą prowadzenie zajęć opiekuńczych, wychowawczych i sportowych.
News Warunki te wykorzystane zostały do zorganizowania zajęć dla naszych uczniów podczas drugiego tygodnia ferii zimowych. Zaproponowaliśmy dobrą, bezpieczną zabawę, opartą na rozwoju uzdolnień i zainteresowań. Na pewno nikt nie mógł narzekać na nudę. Każdy dzień był inny, pełen atrakcji, a masa przeżyć i wspomnień na długo pozostanie w sercach dzieci. Szeroka oferta aktywności pozwoliła uczniom na wyrabianie nie tylko sprawności fizycznej, ale także rozwój umysłu i wzbogacanie wiedzy. Naszym pierwszym zadaniem było wykonanie pejzażu zainspirowanego (...)
Data: 2016-02-14

Bal z Babcią i Dziadkiem

W przedszkolu w Moszczance Dzień Babci i Dziadka obchodzony był 2 lutego. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. To miłe Święto połączone było z balem karnawałowym dla dzieci.
News      Inscenizacja bajki o Kopciuszku, przygotowana przez grupę 5,6 latków, rozpoczęła uroczystość. Potem wystąpiły maluszki, które piosenką i tańcem podziękowały Babciom i Dziadkom, za obecność, za miłość i za dobroć, którą otrzymują każdego dnia. Po występach artystycznych, wspólnym odśpiewaniu Sto lat i wręczeniu upominków, dzieci wraz ze swoimi bliskimi bawili się, tańcząc i śpiewając przy muzyce, którą przygotował Pan Dominik Darowski.        Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, (...)
Data: 2016-02-11

Jasełka na przedszkolną nutę

W ostatni piątek stycznia, dzieci z przedszkola z Moszczanki w przebraniu pasterzy, Trzech Króli, Świętej Rodziny, wystawiły w Kościele historię narodzenia Pana Jezusa. Na chwilę wróciliśmy w klimat Świąt. Dzieci, nieco przejęte, ale odważnie wkraczały na ?scenę?.
News        Przedstawienie rozpoczęła Maja Czarnobrewa, która piosenką „Gwiazda Betlejemska” wprowadziła widzów w Noc Cudów. Piękną pastorałkę zaśpiewały również siostry Maja, Kaja i Daria Szkwarek. Potem malutka Maryja – Amelka Arendarska i nieśmiały Józef – Kuba Antonów, przy kolędzie „Betlejem” położyli Dzieciątko w żłóbeczku. W roli pastuszków wystąpili: Gabrysia Wilczek, Michałek Salawa i Karol Gurgul. W biało-czarnych gronostajach weszli Trzej Królowie (...)
Data: 2016-02-11

Bal karnawałowy [Łąka Prudnicka]

Karnawał świętowały również dzieci z Przedszkola w Łące Prudnickiej.
News

Dnia 09.02.2016 r., w naszym przedszkolu odbył się bal zatytułowany „Tęczowa zima”. Przedszkolaki w barwnych strojach wyruszyły w podróż po krainach koloru, gdzie czekały na nie zadania do wykonania. Pomiędzy konkurencjami odbywały się tańce i pląsy przy muzyce. Po wykonaniu wszystkich zadań na końcu tęczy czekała na dzieci nagroda w postaci słodkiego złota.

Ewa Szewczyk
Data: 2016-02-10

MODELINOWE CUDEŃKA ? czyli konferencja dziecięca przygotowana przez Joasię Bandurowską i Oliwię Niesłuchowską

Trudno wydarzenie to opisać w kilku słowach. Ci, którzy na nim byli mogli podziwiać niezwykłą pasję uczennic z klasy piątej, do których w ostatniej chwili dołączyła Kinga Żurakowska z klasy czwartej.
News Dziewczyny naprawdę mają talent! Uczestnicy konferencji podziwiali ich piękne prace na wystawce, aby podczas warsztatów doświadczyć na sobie radość tworzenia małych form plastycznych. Miłą niespodzianką był krótkometrażowy film przygotowany przez Asię i Oliwię. Dziewczynki nagrały  swoje kreatywne zabawy z modeliną na telefonie, a następnie wrzuciły filmik na stronę internetową. Kto zechce może je tam obejrzeć. Podaję kilka adresów: https://www.youtube.com/watch?v=tOO2Xlh0n1g https://www.youtube.com/watch?v=PmNfkzRwJEI https (...)
Data: 2016-02-03