« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  56  , (...)  110  , (...)  129  ,   130   ,  131  , (...)  147  , (...)  217  ,  218   | następna strona »

Przeżyjmy to jeszcze raz...

News

Przed kolejnym wyjściem na szlaki Gór Opawskich, wspomnienie I rajdu „Karolinka” do Jarnołtówka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa nieocenionego, zawsze chętnego do pomocy rodzica – pana Pawła Augustyna.

Małgorzata Tuz
Data: 2016-03-13

ŚRODY Z SZEKSPIREM

Klasa piąta środek każdego tygodnia uznała za najlepszy czas, by poświęcać go na realizację projektu "Mamy świra na punkcie Szekspira?.
News Bogata i ciekawa biografia Williama Szekspira zainspirowała piątoklasistów do zaaranżowania wywiadu z… duchem Williamem. Najpierw dzieci ułożyły scenariusz przebiegu wywiadu, uwzględniając w nim, wybrane na drodze głosowania, najbardziej kreatywne pytania. Następnie przeprowadziły casting na ducha Szekspira spośród osób, które dobrze poznały fakty z życia geniusza teatru oraz błysnęły pomysłem na kostium i charakteryzację. Aż w końcu wszyscy… doświadczyli metafizycznego spotkania z Williamem.  To naprawdę było dobrze (...)
Data: 2016-03-10

WYBRYKOWE EKSPERYMENTY ?

czyli konferencja dziecięca, która przyniosła naszym uczniom wiele niezapomnianych wrażeń.
News

Dziękujemy Amelce Sitek i Karolince Masztalerz za przygotowanie prelekcji oraz warsztatów dla uczniów zainteresowanych niezwykłymi zjawiskami z pogranicza chemii i fizyki.

Alicja Niedbalska
Data: 2016-03-10

SZEKSPIRÓW BYŁO WIELU!

Półroczny projekt ,,Mamy świra na punkcie Szekspira? ruszył ze zdumiewającym impetem. Kolokwializm użyty w tytule literacko - teatralnego projektu "zrobił swoje?.
News Projekt zainspirował! Zainteresował Williamem Szekspirem dzieci(!), które  najpierw z pasją zabrały się do tworzenia jego wizerunków, by z nich stworzyć galerię, a wkrótce weszły w rolę szekspirologów, czyli badaczy życia i twórczości Szekspira, a na potrzeby projektu poszukiwaczy ciekawostek o nim w sieci Na https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Szekspir mali poszukiwacze znaleźli sensację: ,,Wielokrotnie podnoszono kwestię autorstwa dzieł Szekspira (…) Pewna liczba powszechnie znanych autorytetów z różnych dziedzin (...)
Data: 2016-03-08

Strażacy z wizytą w przedszkolu

To było miłe spotkanie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, w ostatni poniedziałek lutego, zawitali do przedszkola.
News Głównym celem spotkania było wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania „na czym polega praca strażaka” i „co jest potrzebne strażakom, aby mogli wykonywać swoją pracę”. Goście z uwagą słuchali wypowiedzi dzieci. Okazało się, że wiele nich ma dużą wiedzę dotyczącą straży pożarnej, ich pracy, umundurowania, narzędzi. W trakcie rozmowy wiadomości dzieci zostały uporządkowane i wzbogacone o nowe informacje. Teraz wszystkie przedszkolaki wiedzą, że strażacy zajmują się prewencją i walką z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami (...)
Data: 2016-03-07

Pierwszaki eksperymentują

W klasie pierwszej, miniony tydzień obfitował w eksperymenty, co wiązało się z tematyką kosmiczną i poznawaniem naszego Układu Słonecznego.
News Wiadomo, że najlepiej uczyć się poprzez doświadczanie i zabawę. Pierwszaki zafascynowane kosmosem, podróżowały balonową rakietą kosmiczną w odległe zakamarki  Układu Słonecznego. Poznały najbliższą nam gwiazdę, planety skalne i gazowe olbrzymy, mijały deszcz meteorytów i odkryły, że planety mogą mieć więcej niż jeden księżyc. Balony posłużyły nam  także do wielu innych doświadczeń: dmuchanie balonika bez dmuchania, odrzutowiec, „ważenie” powietrza w balonie,  co może balon naelektryzowany…  Dzieci  (...)
Data: 2016-03-06

Zawody w tenisa stołowego

02.03.2016r. w Rudziczce odbyły się gminne indywidualne zawody tenisa stołowego.
News Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice (Joanna Bandurowska, Karolina Masztalerz, Melania Bolibrzuch). Po zaciętej i długiej walce, II miejsce zdobyła – Karolina Masztalerz a III m – Joanna Bandurowska. W tym samym dniu odbyły się również mistrzostwa szkół podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta zdobyły tutaj II miejsce. Całej drużynie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym roku. Bożena Sajewicz     (...)
Data: 2016-03-03