« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  128  ,   129   ,  130  ,  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

SEJMIK UCZNIOWSKI

Dnia 3 czerwca uczniowie naszej szkoły: Kasia Osiecka, Agnieszka Matuszak, Hanna Stocka wraz z opiekunem SU Tomaszem Wójtowiczem wzięli udział w XIV SEJMIKU UCZNIOWSKIM PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY PRUDNIK I LUBRZA w ZSP nr 1 w Prudniku.
News Tematem sejmiku było „Zdrowe odżywianie ze szczególnym uwzględnieniem spożywania drugiego śniadania i picia wody mineralnej”. Celem organizatorów była integracja społeczności uczniowskich gminy Prudnik, uświadomienie dzieciom pozytywnego wpływu spożywania drugiego śniadania i picia wody mineralnej na zdrowie człowieka, kształtowanie umiejętności stwarzania przyjaznej atmosfery w grupie rówieśniczej, rozwijanie umiejętności tworzenia dobrego klimatu szkoły, dostrzeganie i docenianie potrzeby wzajemnej pomocy. W ramach sejmiku odbyły się (...)
Data: 2015-06-06

Wyniki konkursu "Portret mojej mamy"

News

Gratulacje dla Emilki Furgały z klasy IV i Agnieszki Matuszak z klasy V.

Uczennice te zostały laureatkami konkursu plastycznego pod tytułem: "Portret mojej mamy"

Alicja Niedbalska
Data: 2015-06-06

XII MKT o statuetkę "Lampy Alladyna"

Grupa teatralna "Actus" 2 czerwca po raz drugi wzięła udział w zorganizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury przeglądzie przedstawień szkolnych ? w XII Małych Konfrontacjach Teatralnych o statuetkę Lampy Alladyna.
News Formacja otrzymała I miejsce i… drugą w swojej karierze "Lampę Alladyna” – "Cudowną Lampę Alladyna 2015” za autorski spektakl "Burzliwe życie lalek" w reż. Małgorzaty Żuk. Ponadto jury tegorocznego konkursu przyznało dwie nagrody indywidualne Katarzynie Osieckiej i Hannie Stockiej za "indywidualność sceniczną”. Życzymy pasjonatom teatru kolejnych sukcesów. Anna Włodarczyk (...)
Data: 2015-06-03

Powiatowe zawody lekkoatletyczne

02.06.2015r. w Prudniku odbyły się zawody lekkoatletyczne na szczeblu powiatowym.
News

Uczeń naszej szkoły Mateusz Polikowski w skoku w dal zajął II m i tym samym zakwalifikował się na zawody wojewódzkie. Jasiu Worożański w biegu na 500 m zajął IV m. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w gimnazjum.

Bożena Sajewicz

Gminne zawody lekkoatletyczne

29.05.2015r. odbyły się gminne indywidualne zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców.
News Nasze dziewczęta w poszczególnych konkurencjach zdobyły następujące miejsca: - bieg na 600 m – III m – I. Luty                           - IV m – K. Osiecka - bieg na 100 m – III m – M.Bolibrzuch - skok w dal – III m - M.Bolibrzuch - pchnięcie kulą – IV m.- A.Piekarczyk - sztafeta - III m (Karolina Łaszczak, Monika Bolibrzuch, Katarzyna Osiecka, Amelia Sitek) Wśród chłopów (...)
Data: 2015-06-02

Popatrz mamo, jaki piękny jest świat!

Życzenia, całusy, upominki wprawdzie już były, ale niezwykłym doświadczeniem jest uczestniczyć w lekcji razem z mamą.
News Zajęcia w plenerze wraz z fiszkami poszukującymi pobudziły do działania i dzieci, i mamusie. Podzieleni na grupy trzecioklasiści, pod czujnym okiem mam, badali wiosenną pogodę, szukali kolorów wiosny w otaczających roślinach i zwierzętach, obserwowali majową florę i faunę. Nawet mały Gracjanek Iwanowicz (choć dopiero przedszkolaczek) z uwagą słuchał starszych kolegów... E. Bury (...)

TO PODróż w nieznane

Twórca taoizmu Lao ? tzu. chiński filozof twierdził, że ?nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku?. Dla Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance pierwszym krokiem było nawiązanie kilka lat temu współpracy naukowej z Instytutem Konfucjusza Politechniki Opolskiej, Centrum Współpracy Polska - Chiny.
News Współpracujemy również z Dziecięcą Politechniką Opolską oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu. Korzyści ze współpracy z uczelniami wyższymi mogą być dla szkoły podstawowej właściwie nieograniczone. Każdego roku nasi uczniowie wyjeżdżają na wykłady i warsztaty prowadzone na Politechnice, bądź też pracownicy naukowi przyjeżdżają do nas. Dla młodych ludzi to naprawdę wiele znaczy, mają przede wszystkim możliwość obycia się z uczelnią wyższą, a niejednokrotnie pomaga im to w odkrywaniu coraz to nowych, nieznanych dotąd społeczności (...)
Data: 2015-06-01

Licznik odwiedzin: 2066086