« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  52  , (...)  102  , (...)  128  ,   129   ,  130  , (...)  136  , (...)  201  ,  202   | następna strona »

WOKÓŁ PARLAMENTU I WYBORÓW PARLAMENTARNYCH

Od połowy września do końca października uczniowie klas III ? VI realizowali międzyklasowy projekt ?Wokół Parlamentu i wyborów parlamentarnych?.
News        Założeniem projektu było poznanie przez nasze dzieci podstaw prawa konstytucyjnego, nabycie przez nie świadomości konstytucyjnej oraz poszerzenie wiedzy na temat zawodów zaufania publicznego.         Zespoły klasowe miały do wyboru jeden spośród czterech tematów. Klasa III, pracując z fiszką poszukującą, wykonała sześć ambitnych zadań. Korzystając z rzetelnych źródeł wiedzy, najmłodsi uczestnicy projektu, przyswoili sobie pojęcie immunitetu. Zastanawiali się, czy jest on przywilejem historycznym (...)
Data: 2015-11-05

TO BYŁY CHWILE SZCZĘŚCIA.....

26.10.2015 r. odbyły się gminne zawody w "Dwa ognie" w kategorii chłopców. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Kamil Mykita, Jakub Darowski, Wiktor Leśniak, Miłosz Sadło, Jakub Zbaraszczuk, Tymoteusz Nowak, Tymon Rojek, Dawid Łukaszewicz, Daniel Winiarski, Amadeusz Iwanowicz, Franciszek Grzywacz i Andrzej Oszywa. Po zaciętej walce chłopcy zdobyli I miejsce, a tym samym zakwalifikowali się na zawody powiatowe. Całej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   29.10.2015 r. odbyły się powiatowe zawody w "Dwa ognie" (...)
Data: 2015-11-02

BOHATEROWIE BAJEK NA WYBIEGU

Alladyn, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Batman, Czarownice, Szalony Kapelusznik to tylko kilka z wielu postaci, które dzisiaj opuściły swój świat, by na kilka kwadransów zagościć w fioletowej sali.
News

Dzieciaki, w kostiumach idoli baśniowych, świetnie się zaprezentowały na magicznym wybiegu.

Zabawa – zabawą, ale tak naprawdę nasi milusińscy, dzięki pasjonującym je przebierankom, weszli cali w barwny, magiczny świat baśni. I o to chodzi!

Anna Włodarczyk
Data: 2015-11-01

Wizyta w Indrichovie

Tradycje nieistniejącej już prudnickiej ?dwójki? dotyczące świetnie rozwijającej się współpracy z Czechami przejęła szkoła w Moszczance nawiązując współpracę ze szkołą w Jindrichovie. Porozumienie ramowe podpisane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance i Základníškolou a Mateřskouškolou w Indrichovie zakłada zorganizowanie kilku wspólnych akcji, w których poprzez uczestnictwo dzieci z obu placówek rozwijać będziemy współpracę we wspólnie interesujących obszarach w zakresie oświaty, kultury oraz na polu sportu i turystyki.
News 26 października, w ramach rozpoczynającej się współpracy, dyrektor szkoły p. Jolanta Brudniak wraz z uczniami klasy drugiej oraz p. Małgorzatą Zaworską i p. Grażyną Wawrzyniak, w towarzystwie sołtysa wsi Moszczanka p. Mieczysława Partycznego wyruszyli do Czech po emocje sportowe. Przywitanie było bardzo serdeczne. Uczniowie otrzymali identyfikatory z imionami, zostali podzieleni na cztery grupy i rozpoczęły się zabawy integracyjne, a następnie konkurencje sportowe, które pozwoliły dzieciom lepiej się poznać i dały im wiele radości. Po wysiłku sportowym zostaliśmy (...)
Data: 2015-10-31

Dynia na wesoło

Za oknem kolorowa jesień?kolorowo też było dziś w naszym przedszkolu, ponieważ dzieci razem z rodzicami wzięły udział w przedszkolnym konkursie ?Dynia na wesoło?. Do rywalizacji w konkursie rodzinnym przystąpiło ponad 17 prac z całego przedszkola.
News

Rodzice wraz z dziećmi wykonali przeróżne dynie - lampiony. Jury jak zawsze miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były piękne, pomysłowe i kolorowe. Ostatecznie zwyciężyła dynia Wiktora Chrzanowskiego. Laureat otrzymał pierwsze miejsce i został nagrodzony piękną książką i pamiątkowym dyplomem . Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Za zaangażowanie i wszystkie prace serdecznie dziękujemy.

M. Michalik
Data: 2015-10-29

Hobby naszych najbliższych

Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl spotkań z rodzicami pod hasłem ?Moje hobby". Pierwszą osobą, która odwiedziła nasze przedszkole i przedszkolaki był pan Robert Halek, który zaprezentował wszystkim dzieciom swoje zbiory numizmatyczne.
News

Dzieci miały niezwykłą okazję poznać banknoty i monety z różnych krajów w tym także Polski. Dzieci wykazały dużo cierpliwości w słuchaniu o tak trudnych , ale jakże ciekawych rzeczach. Na koniec spotkania każde z dzieci mogło z bliska pooglądać sobie ciekawe zbiory monet i banknotów. Serdecznie dziękujemy panu Robertowi za poświęcenie nam swojego czasu i podzielenie się z dziećmi wiadomościami na temat swojego hobby.

M. Michalik
Data: 2015-10-29

Pierwszoklasiści czytelnikami

Do magicznego świata książek i ich bohaterów wprowadziła klasę I pani Ania Włodarczyk - opiekun biblioteki ZSP w Moszczance.
News Uroczysta lekcja biblioteczna odbyła się 27 października i już zaowocowała ogromnym apetytem czytelniczym. Pierwszaki doskonale wiedziały, dlaczego i jak należy dbać o książki, znały wiele ciekawych bajek i ich bohaterów oraz uzupełniały karty pracy. Po wykonanych zadaniach, pani Ania zaprosiła klasę I do szkolnej biblioteki. Tam dokonano uroczystego pasowania najmłodszych uczniów na czytelników. Każde z dzieci otrzymało piękną, kolorową kartę czytelnika. Będzie ona miłą pamiątką po dzisiejszej wizycie w bibliotece. Naszym pierwszakom należy życzyć (...)
Data: 2015-10-28