« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  109  , (...)  128  ,   129   ,  130  , (...)  145  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

SZEKSPIRÓW BYŁO WIELU!

Półroczny projekt ,,Mamy świra na punkcie Szekspira? ruszył ze zdumiewającym impetem. Kolokwializm użyty w tytule literacko - teatralnego projektu "zrobił swoje?.
News Projekt zainspirował! Zainteresował Williamem Szekspirem dzieci(!), które  najpierw z pasją zabrały się do tworzenia jego wizerunków, by z nich stworzyć galerię, a wkrótce weszły w rolę szekspirologów, czyli badaczy życia i twórczości Szekspira, a na potrzeby projektu poszukiwaczy ciekawostek o nim w sieci Na https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Szekspir mali poszukiwacze znaleźli sensację: ,,Wielokrotnie podnoszono kwestię autorstwa dzieł Szekspira (…) Pewna liczba powszechnie znanych autorytetów z różnych dziedzin (...)
Data: 2016-03-08

Strażacy z wizytą w przedszkolu

To było miłe spotkanie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, w ostatni poniedziałek lutego, zawitali do przedszkola.
News Głównym celem spotkania było wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania „na czym polega praca strażaka” i „co jest potrzebne strażakom, aby mogli wykonywać swoją pracę”. Goście z uwagą słuchali wypowiedzi dzieci. Okazało się, że wiele nich ma dużą wiedzę dotyczącą straży pożarnej, ich pracy, umundurowania, narzędzi. W trakcie rozmowy wiadomości dzieci zostały uporządkowane i wzbogacone o nowe informacje. Teraz wszystkie przedszkolaki wiedzą, że strażacy zajmują się prewencją i walką z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami (...)
Data: 2016-03-07

Pierwszaki eksperymentują

W klasie pierwszej, miniony tydzień obfitował w eksperymenty, co wiązało się z tematyką kosmiczną i poznawaniem naszego Układu Słonecznego.
News Wiadomo, że najlepiej uczyć się poprzez doświadczanie i zabawę. Pierwszaki zafascynowane kosmosem, podróżowały balonową rakietą kosmiczną w odległe zakamarki  Układu Słonecznego. Poznały najbliższą nam gwiazdę, planety skalne i gazowe olbrzymy, mijały deszcz meteorytów i odkryły, że planety mogą mieć więcej niż jeden księżyc. Balony posłużyły nam  także do wielu innych doświadczeń: dmuchanie balonika bez dmuchania, odrzutowiec, „ważenie” powietrza w balonie,  co może balon naelektryzowany…  Dzieci  (...)
Data: 2016-03-06

Zawody w tenisa stołowego

02.03.2016r. w Rudziczce odbyły się gminne indywidualne zawody tenisa stołowego.
News Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice (Joanna Bandurowska, Karolina Masztalerz, Melania Bolibrzuch). Po zaciętej i długiej walce, II miejsce zdobyła – Karolina Masztalerz a III m – Joanna Bandurowska. W tym samym dniu odbyły się również mistrzostwa szkół podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta zdobyły tutaj II miejsce. Całej drużynie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym roku. Bożena Sajewicz     (...)
Data: 2016-03-03

KONFERENCJA DZIECIĘCA ? czyli o samorządności uczniowskiej w naszej szkole.

Kompetencji społeczno-obywatelskich, pozwalających na aktywne uczestnictwo w życiu publicznym nie da się nauczyć siedzących jedynie w ławkach lub stojących przy tablicy. Młodzi ludzie potrzebują do tego odpowiednich warunków oraz wsparcia ze strony dorosłych. Wymarzonym ?poligonem? do realizacji tego zadania jest KONFERENCJA DZIECIĘCA.
News      Tym razem została ona przygotowana przez uczniów klasy drugiej: Bartka Bandurowskiego i Kubę Żurakowskiego, którzy z pomocą Samorządu Uczniowskiego przygotowali strategię tego wydarzenia. Młodzi pasjonaci klocków lego zachwycili uczestników konferencji swoją wiedzą i umiejętnością budowania dość skomplikowanych konstrukcji. Na spotkaniu padło wiele pytań do prelegentów, na które odpowiadali jak prawdziwi znawcy tematu. Okazało się też, że wśród naszej społeczności uczniowskiej jest wielu im podobnych (...)
Data: 2016-03-01

Żyj sportowo, aktywnie i zdrowo

?Żyj sportowo, aktywnie i zdrowo? - pod takim hasłem zakończył się III Moduł TO POD-u. Przez okres trwania stycznia i lutego uczniowie wszystkich klas wykonywali różnorodne zadania.
News Pierwszym z nich było ważenie swoich tornistrów (tornister „rekordzisty” ważył 20kg), w których, jak się okazało było mnóstwo niepotrzebnych i nieprzydatnych w szkole rzeczy. Lista zbędnych zawartości znalazła swoje odzwierciedlenie na plakatach, które zmusiły uczniów do wyciągnięcia wniosków na temat obciążenia i skrzywień kręgosłupa. W trakcie zajęć ruchowych uczniowie poznawali różnorodne ćwiczenia gimnastyczne, korygujące wady postawy oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Bohaterką drugiego zadania (...)
Data: 2016-02-29