Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  51  , (...)  100  , (...)  126  ,   127   ,  128  , (...)  133  , (...)  197  ,  198   | następna strona »

?POCZĄTEK JESIENI NA KOPIE?

Właśnie pożegnaliśmy lato. Korzystając z wciąż słonecznej pogody, a ta była jak marzenie, w piątkowy poranek 25 września 2015 r. uczniowie klasy IV wraz z rodzicami i nowym wychowawcą wyruszyli ,by po raz kolejny zdobyć Biskupią Kopę.
News

W drodze na szczyt mięliśmy okazję zobaczyć pracę koni przy wyrębie drzew, podziwiać wspaniałe widoki, ćwiczyć mięśnie wykorzystując kijki trekkingowe.

Podczas, gdy rodzice rozpalali ognisko, uczniowie zajęci byli rozwiązywaniem kart pracy. Na koniec wszyscy razem - uczniowie i rodzice - odpoczęli w cieple ogniska. Po powrocie, mimo zmęczenia, wszystkim dopisywał dobry humor.

Jolanta Trybel
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-07

Spotkanie bez granic

Dzisiaj, w przedszkolu mieliśmy wyjątkowego Gościa. Odwiedziła nas dziewczynka - Kornelka, która urodziła się we Francji, mieszkała tam przez siedem lat, a teraz wraz z rodzicami przyjechała do Polski i chodzi tutaj do pierwszej klasy.
News         Dzieci były zachwycone słuchając jak bawią się dzieci w przedszkolu we Francji. Uważnie oglądały Cahier de vie – Księgę życia, stworzoną przez Kornelię, gdzie zgromadzone były prace dziewczynki, piosenki, wiersze, wspomnienia z wycieczek i uroczystości przedszkolnych. Miały okazję posłuchać wiersza w języku francuskim i bajeczki ułożonej przez Kornelię. Oglądaliśmy również przyniesione przez naszego Gościa książeczki z bajkami i wierszykami.         Dzieci zadawały dziewczynce (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-06

Spacerkiem na Kopę

W czwartek, 1 października, grupa starszaków z przedszkola wraz z uczniami klasy VI wybrała się na pieszą wędrówkę na Kopę Biskupią.
News         O 9-tej wszyscy uczestnicy wycieczki spotkali się pod Ziemowitem w Jarnołtówku. Każdy przedszkolak miał swojego opiekuna – starszego kolegę lub rodzica, który razem z nami wędrował, dając przykład aktywnego spędzania czasu wolnego. Żółty szlak wyznaczał nam trasę, a doskonała pogoda sprzyjała miłemu wędrowaniu. Droga wiła się lekko pod górę. Zmęczenie jednak nie dokuczało tak bardzo, gdyż naszą uwagę przykuwali pracujący przy wycinkach drzew drwale, piękne widoki i uroki jesiennego lasu, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-06

"O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa..."

Tak zachwycał się wysokimi drzewami w swym wierszu Leopold Staff. Klasy młodsze miały również okazję cieszyć się pięknem przyrody Parku Krajobrazowego "Góry Opawskie", wędrując po rezerwacie "Las Bukowy" w Głuchołazach.
News To tutaj najokazalsze, wiekowe drzewa objęto ochroną indywidualną jako pomniki przyrody. Wiele z nich ma około 130 lat! Wycieczkę przyrodniczą u progu jesieni, rozpoczęliśmy promenadą spacerową nad Białą Głuchołaską, gdzie utworzono rezerwat geologiczno- krajobrazowy "Nad Białką". Znajdują się tam pozostałości po eksploatacji żwirów i piasków złotonośnych nanoszonych przez rzekę. Wędrowaliśmy przez Górę Chrobrego poznając niezwykłości przyrody ożywionej i nieożywionej: m. in. źródełko "Żegnalce", "Wiszące (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-02

?Dzień Przedszkolaka?

29.09.2015r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji ?Dnia Przedszkolaka?. Maluchy przeżyły swoją pierwszą ważną imprezę przedszkolną, ponieważ w tym dniu odbyło się także uroczyste pasowanie.
News Dzieci wygłosiły słowa „Kodeksu Przedszkolnego” poczym zaczarowanym piórem zostały pasowane na przedszkolaka. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oznaczające przynależność do grona przedszkolaków. Po części oficjalnej rozpoczęła się wesoła zabawa, był także słodki poczęstunek. Uroczystość pasowania dostarczyła dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Judyta Licznar (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-02

Adaptacja dziecka w przedszkolu

News " Z odrobiną sukcesu, zachęty, zaufania W środowisku sprzyjającym pracy Dziecko może dotrzeć do krańców świata" Celestyn Freinet          Rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej, to moment przełomowy w jego życiu. Adaptacja dziecka w przedszkolu może być okresem trudnym i długim zarówno dla dziecka jak i jego rodziców.       Dla wielu dzieci jest to pierwszy kontakt z grupą rówieśniczą i znaczna zmiana dotychczasowego trybu życia. Nowe środowisko (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-09-29

?Sprzątanie świata?

?Sprzątanie świata? to międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska. Przedszkolaki również włączyły się do tej akcji.
News 25 września był naszym przedszkolnym dniem „Sprzątania świata”. Nasz przedszkolny świat to nasz plac zabaw, który sprzątaliśmy z wielkim zaangażowaniem. Każdy, zaopatrzony w rękawiczki jednorazowe i worek śmieciowy, poszukiwał papierków, butelek, patyków. Prześcigaliśmy się w zdobywaniu śmieci. To była fajna zabawa połączona z pracą użyteczną. Obiecujemy, że będziemy uczestniczyć w innych akcjach, które będą pomagać naszej planecie, która bardzo głośno woła wszystkich o pomoc. Edyta Worożańska (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-09-27
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  51  , (...)  100  , (...)  126  ,   127   ,  128  , (...)  133  , (...)  197  ,  198   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2094799