Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  54  , (...)  106  , (...)  126  ,   127   ,  128  , (...)  141  , (...)  209  ,  210   | następna strona »

DAR SERCA dla dziecięcego hospicjum w Opolu

Przed świętami Bożego Narodzenia dziecięce marzenia nabierają bardziej realnych kształtów. Święty Mikołaj ma wówczas rozeznanie w tym, co może wywołać radość na dziecięcej buzi. O marzeniach dzieci z opolskiego hospicjum dowiedzieliśmy się dzięki pani Ani, która przyniosła do szkoły informację na temat akcji ?Mała Gwiazdka? prowadzonej przez Fundację im. Julii Bonk.
News        Samorząd Uczniowski postanowił rozpropagować tę akcję wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W tym celu przygotował na dolnym korytarzu punkt informacyjny oraz miejsce zbierania darów. Hojność darczyńców przerosła wszelkie oczekiwania. Bardzo im za to dziękujemy.         Przyłączając się do akcji „Mała Gwiazdka” poznaliśmy historię bardzo ciężko chorych dzieci. Dzięki niej nasze serca otwarły się szerzej na ich marzenia i potrzeby. Obdarowując innych sami również (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-01-02

Wigilijny dzień w przedszkolu

W ten wigilijny dzień w przedszkolu wszystko było świąteczne, uroczyste i takie magiczne.
News Najpierw przypomnieliśmy sobie historię narodzenia Pana Jezusa układając obrazki zgodnie z kolejnością zdarzeń. Potem była inscenizacja ruchowa kolęd „Lulajże Jezuniu” i „Przybieżeli do Betlejem”. O godzinie 11-tej rozpoczęło się świąteczne przedstawienie przygotowane przez klasę III. Uczniowie wcielili się w rolę Matki Bożej, Józefa, Trzech Króli, pastuszków i odegrali inscenizację Narodzenia Pańskiego tzw. Jasełka. To było bardzo dobre przedstawienie. Potem były życzenia, dzielenie się opłatkiem i obiad wigilijny. Na (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-31

?Cuda i dziwy choinkowe?

Już po raz drugi w naszym przedszkolu w Moszczance organizowany był Przedszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy.
News Dzieci wraz z rodzicami miały za zadanie wykonać ozdobę choinkową. Była całkowita dowolność w wyborze materiału, wielkości i rodzaju. Liczył się pomysł, oryginalność i estetyka wykonania.         21 grudnia konkurs został rozstrzygnięty w wyniku głosowania. Głosowali wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Każda praca została zauważona, każda otrzymała przynajmniej kilka głosów. A oto zwycięzcy I miejsce Tomasz Grzywacz II miejsce Krystian Pach III miejsce Kamila Żabska Pozostali uczestnicy również (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-31

Policuś z wizytą w przedszkolu

W grudniu przedszkole w Moszczance odwiedził Policuś ? sympatyczna maskotka, która pomaga opolskim policjantom wdrażać dzieci do bezpiecznego zachowania się w domu, na ulicy i placu zabaw.
Przybył do nas wraz z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Prudniku: Panią Kasią i Panem Tomkiem. Goście przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazali na konieczność noszenia elementów odblaskowych oraz zwrócili uwagę na to, jak i gdzie bezpiecznie się bawić. Szczególnie mocno podkreślili niebezpieczeństwa, jakie zagrażają dzieciom za strony osób obcych i błąkających się po ulicy bezdomnych zwierząt. Dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się umundurowaniu policjanta. Oczywiście największą zabawą było przymierzenie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-31

EUROPEJSKI PROJEKT ETWINNING ?CHRISTMAS IN EUROPEAN COUNTRIES?

Na początku grudnia nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu eTwinning ze szkołami w Hiszpanii i Grecji. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie zagranicznym szkołom tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych danego kraju.
News Uczniowie klasy V z ogromnym zapałem przystąpili do pracy. Przygotowali plakat przedstawiający zwyczaje, tradycje, potrawy i ciekawostki dotyczące Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Wykonali kartki bożonarodzeniowe i zredagowali życzenia w języku angielskim. Aby nasi zagraniczni przyjaciele poczuli prawdziwą magię Świąt, zadbali również o tradycyjne polskie słodycze. Jak to opisują nauczyciele z partnerskich szkół, radość z otrzymanych przesyłek była ogromna. Cieszymy się, że uczniowie innych krajów poznają nasze piękne polskie tradycje, a my z pewnością (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-30

MEKSYKAŃSCY PRZYJACIELE

Nasza szkoła od wielu lat prowadzi korespondencję ze szkołą meksykańską. Uczniowie klasy VI przygotowują listy Freinetowskie w postaci plakatów, albumów, składanek a nawet nagrań CD. Tematykę listów wyznaczają aktualne wydarzenia, nadchodzące święta oraz to, co uczniom w danym czasie jest najbliższe.
News Dzięki tej korespondencji świat nie wydaje się tak odległy. Uczniowie poznają nie tylko kulturę, zwyczaje i tradycje Meksyku, ale również zainteresowania, styl życia i ciekawostki o swoich zagranicznych kolegach. Listy są pisane w języku angielskim, co stanowi cenne źródło w rozwijaniu kluczowych kompetencji językowych. W tym roku szkolnym uczniowie zredagowali i wysłali dwa listy do Meksyku. W pierwszym z nich, każdy z uczniów prezentował swoją osobę, opisując i ilustrując to, co uważał za najciekawsze. W drugim liście uczniowie starali się przybliżyć (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-30

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE KLASY III

News „Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd, grają anieli, świat się chlebem dzieli, świat ma dziś świąteczny blask...”        W tym roku jasełka bożonarodzeniowe tradycyjnie przygotowali uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawcy Bogusławy Hawron. Czas Świąt Bożego Narodzenia powoduje, że uroczystość jasełkowa dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. Tak było i w tym roku. Magiczny nastrój ogarnął przybyłych gości za sprawą pięknie zaśpiewanych kolęd i wzruszającego tekstu jasełek. Wokół (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-27
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  54  , (...)  106  , (...)  126  ,   127   ,  128  , (...)  141  , (...)  209  ,  210   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2237826