« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  126  ,   127   ,  128  , (...)  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2015

16 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej. To już kolejna edycja tego jakże oczekiwanego przez uczniów wydarzenia. W tym roku zaprezentowało się 20 uczniów w 13 utworach.
News Uczniowie występowali w dwóch kategoriach wiekowych klasy II –III oraz klasy IV –VI. Usłyszeliśmy 6 solistów i 7 duetów. Wszyscy wykonawcy prezentowali wysoki poziom tak pod względem językowym, jak i wokalnym. Zadbali również o ciekawą choreografię i stroje, odpowiadające tematyce lub nastrojowi wykonywanego utworu. Jury miało niezwykle trudne zadanie z wytypowaniem najlepszych wykonawców, gdyż poziom uczestników był często bardzo wyrównany. I miejsce w kategorii klas II-III wyśpiewała Noemi Pustelniak z klasy II (...)
Data: 2015-06-17

MATEMATYKA INACZEJ

Matematyka spinaczowa stosowana z dziećmi z klasy trzeciej.
News TO PODkręcanie zainteresowań matematycznych na najwyższym poziomie: manipulacja, liczenie pamięciowe, samokontrola, samoocena, działania na liczbach w zakresie czterech działań matematycznych… to tylko niektóre plusy pracy indywidualnej z „zaczepną” kartą. Dzisiaj to było utrwalanie tabliczki mnożenia i dzielenia do 100. Innym razem będziemy doskonalić dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, a jeszcze kiedyś utrwalać części mowy na fiszkasz spinaczowych z języka polskiego. TO Podsuwa nam pomysły jak można inaczej uczyć się i czerpać z tego radość (...)
Data: 2015-06-17

III MIEJSCE W KONKURSIE O ZASIĘGU KRAJOWYM

Dzisiaj w Studenckim Centrum Kultury w Opolu nastąpiło oficjalne zakończenie II edycji konkursu ?Jestem Polakiem i kocham swój kraj?, nad którym patronat honorowy sprawował poseł do Parlamentu Europejskiego dr hab. prof. Uniwersytetu Łódzkiego - Kazimierz Michał Ujazdowski.
News         Podczas uroczystej gali dowiedzieliśmy się od organizatorów i komisji, że na konkurs wpłynęło ponad 100 prac z całej Polski, w tym najwięcej propozycji ze szkół podstawowych.         Prezentacja multimedialna Jasia Worożańskiego pt. ,,Polacy na frontach II wojny światowej” zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Nasz laureat odebrał nagrodę w postaci tabletu.         Jeszcze raz składamy Jasiowi wielkie gratulacje.         (...)
Data: 2015-06-16

?Pocztówka z Prudnika?

News

Pod takim hasłem odbył się zorganizowany przez Burmistrza Prudnika, Prudnicki Ośrodek Kultury i Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Prudniku – konkurs fotograficzny.

Gratulacje dla Kasi Osieckiej za zdobycie nagrody.

Anna Włodarczyk
Data: 2015-06-15

PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU

Tradycyjnie, jak co roku na początku czerwca w naszym przedszkolu odbył się ?Piknik rodzinny? z okazji dnia mamy, taty i dziecka. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Jolanta Brudniak. Serdecznie powitała rodziców i przedszkolaków, oraz złożyła im życzenia.
News         Przed rodzicami zaprezentowała się grupa maluchów. Dzieci przedstawiły bajkę „Czerwony kapturek” , a także krótki program artystyczny, w którym poprzez wiersze, tańce i piosenki dziękowały rodzicom za ich codzienny trud i wyrażały, jak ważnymi osobami w ich życiu są mama i tata.         Rodzice także z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie pikniku. Każda rodzina przyniosła przygotowaną przez siebie potrawę, stół „uginał się” (...)
Data: 2015-06-15

ŚWIĘTO SPORTU

3 czerwca, w pogodne przedpołudnie, w ramach kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł?, obchodziliśmy radośnie Święto Sportu. Kampania ?Zachowaj Trzeźwy Umysł? zakładała promocję zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie zagrożeniom, rozwijanie zainteresowań sportem i zachęcanie do aktywnego wypoczynku. W związku z tym wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach z uczniami pogadanki na temat uzależnień i zmotywowali uczniów do wykonania zadań mających na celu promocję zdrowego stylu życia.
News         Święto Sportu rozpoczął, poprzedzony rozgrzewką poprowadzoną przez pierwszoklasistów, marszobieg ulicami Moszczanki. Wzięli w nim udział uczniowie, dzieci przedszkolne, nauczyciele oraz chętni rodzice. Na trasie było bezpiecznie, bo zadbali o to policjanci z Prudnika.         Tego dnia na boisku i w jego okolicach odbywały się liczne turnieje sportowe. Młodsze dzieci z przedszkola oraz z klas I-III startowały w wyścigach rzędów, walcząc o zdobycie jak największej ilości punktów, (...)
Data: 2015-06-12

Miłosz laureatem wojewódzkiego konkursu plastycznego

W marcu 2015r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu po raz drugi zorganizował konkurs plastyczny "W Trosce o Środowisko- przyroda widziana oczyma dziecka", który skierowany był do dzieci klas 1-3 szkół podstawowych województwa opolskiego.
News Konkurs miał na celu rozwijanie wśród najmłodszych wrażliwości ekologicznej, kształtowanie poczucia harmonii ze środowiskiem, wyzwalanie pozytywnego stosunku do świata przyrody i dostrzeganie jego niezwykłych walorów. W konkursie wzięło udział prawie 160 uczniów z 60 szkół województwa opolskiego. Miłosz Sadło z klasy III znalazł się w gronie 13 laureatów - autorów najciekawszych prac. Uczeń wraz z dyrektorem szkoły i wychowawczynią uczestniczył 11 czerwca w VII Konferencji "W Trosce o Środowisko". Podczas uroczystości (...)
Data: 2015-06-11

Licznik odwiedzin: 2050999