« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  107  ,   108   ,  109  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

TO PODchody na informatyce, czyli zabawa w poszukiwaniu pracowni informatycznej

Dzieci z klasy trzeciej na lekcji informatyki chętnie bawiły się w podchody.
News Ich zadanie polegało na doprowadzeniu drużyny ,,laików komputerowych” do pracowni, zapoznaniu ich z instrukcjami obsługi komputerów, aż w końcu zastosowaniu programu Power Point.Zabawa z czasów dziadków naszym dzieciom przypadła do gustu. Na kolejnych zajęciach czeka ich następny etap podchodów.

Anna Włodarczyk
Data: 2014-10-20

W PODZIĘKOWANIU ZA WYKSZTAŁCENIE

?Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie?. Arystoteles
News Dnia 13.10.2014r. z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi. Na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego odpowiedzieli dostojni goście w osobach emerytów pracujących przed laty w naszej szkole oraz sołtysi wsi Moszczanka i Łąka Prudnicka. Spotkanie składało się z dwóch części. Podczas pierwszej części Pani Dyrektor Jolanta Brudniak złożyła tym wszystkim, którzy mają udział w edukacji dzieci serdeczne podziękowania (...)
Data: 2014-10-16

Poranek poetycki pod naszymi lipami

Jan Kochanowski pod czarnoleską lipą, setki lat temu, tworzył niedościgłe liryki opiewające urodę świata, spokój i przyjaźń. Te renesansowe cacka Polacy chętnie recytują w różnych okolicznościach.
News         W poniedziałkowy, ciepły i słoneczny poranek od 7.35 do 7.59 nasze dzieci pod ulubionymi, z wielu powodów lipami, recytowały wiersze własne inspirowane emocjami ubiegłych tygodni. Dużo w nich było doznań związanych z ,,wypadami’’ w góry i doliny, ogniskami, spacerami przez mosty nad Złotym Potokiem… Obok dominującego pierwiastka jesieni w utworach młodych poetów przewijał się motyw przyjaźni, tolerancji, szacunku do drugiego człowieka, urody życia w zgodzie. Było kameralnie, bardzo rześko, (...)
Data: 2014-10-16

TO PODczas wędrówek poznajemy nasze góry?

TO PODczas wycieczki do lasu w piękny wrześniowy dzień zrodził się pomysł bliższego poznania naszej okolicy. Zainspirowani tą myślą postanowiliśmy stworzyć plan cyklu wycieczek klasy II pod hasłem ?Wędrówki po Górach Opawskich?.
News W pierwszą trasę wraz z wychowawczynią Bogusławą Hawron i chętnymi rodzicami wybraliśmy się 2 października 2014r. Przewodniczką wycieczki była mama naszej koleżanki Madzi, Pani Joanna Żabska. Wyposażeni w mapki ruszyliśmy niebieskim szlakiem turystyczno-krajoznawczym przez Morskie Oczko, Żabie Oczko, Rezerwat Przyrody Olszak, Krzyżową do punktu widokowego na Skałach Karolinki. Wędrując podziwialiśmy otaczającą nas przyrodę, jak również poznawaliśmy tajniki turystyki pieszej i kodeks turysty. Po przejściu trasy z pomocą fiszki porządkowaliśmy zgromadzone (...)
Data: 2014-10-12

To pod górkę i w dół....

Taką właśnie trasę miały do pokonania w gminnym sztafetowym biegu przełajowym nasze dziewczęta.
News

W składzie: Karoliny Łaszczak, Katarzyny Osieckiej, Moniki Bolibrzuch, Wiktorii Zimoch, Agnieszki Matuszak, Jolanty Antonów, Karoliny Koniecznej i najmłodszej uczestniczki zawodów Amelii Sitek zdobyły III miejsce. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz

Data: 2014-10-11

TO PODróż do przeszłości

Piątoklasiści mieli okazję dziś odbyć wirtualną podróż do przeszłości.
News Za jednym kliknięciem znaleźli się na polach grunwaldzkich wśród rycerzy polskich, litewskich i krzyżackich. Dźwięki Bogurodzicy wprawiły dzieciaki w stan powagi i skupienia, który sprzyjał percepcji treści historycznych.

Anna Włodarczyk

Data: 2014-10-08

TO POD PRĄD ? złu, agresji, wojnie i nienawiści

Mówią, że tylko zdechłe ryby płyną z prądem. Te, co mają siłę i są w dobrej kondycji płyną zawsze pod prąd. Nie zrażają się przeciwnościami, pokonują przeszkody i są bardzo wytrwałe w dążeniu do celu. W czystych źródłach szukają one prawdziwego pokarmu do życia i tam rodzi się ich potomstwo.
News Na lekcjach religii, plastyki i muzyki zgłębialiśmy tę prawdę bardzo wnikliwie. Patrząc na dzisiejszy świat pytania o POKÓJ, MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, PRAWDĘ, WOLNOŚĆ wciąż cisną się na usta. Próbowaliśmy więc szukać właściwych odpowiedzi na następujące pytania:        - W jaki sposób powinniśmy te wartości Tworzyć?                                 - Z kim (...)
Data: 2014-10-08