« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  , (...)  82  , (...)  107  ,   108   ,  109  , (...)  161  ,  162   | następna strona »

Bóg, Honor, Ojczyzna ? wartości przybliżone uczniom, przedszkolakom i dorosłym podczas obchodów ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w naszej szkole.

Listopad w naszej szkole to miesiąc, w którym rozpoczynamy moduł ?60 dni na Wyspie Wartości? w ramach rocznego projektu ,,Umysły w podróży do przyszłości?.
News Obchody największego święta narodowego to niewątpliwie idealna sytuacja, by zmierzyć się z kwestią patriotyzmu. Takiej przymiarki dokonali piątoklasiści. W ramach kilkugodzinnego projektu humanistycznego, zrealizowali, zaplanowane przez siebie, pod czujnym okiem polonistki i historyczki, działania, zmierzające do wystawienia przed całą społecznością szkolno – przedszkolną, inscenizacji patriotycznej „Sowiński w okopach Woli” wg Juliusza Słowackiego. Udało się! Projekt trwał zaledwie jeden listopadowy tydzień, a jego efekt w postaci małego patriotycznego (...)
Data: 2014-11-12

TO PODkręciło nas do wspólnej zabawy: ?Pogoń za ziemniakiem? ? 30.10.2014

News Uwaga! Dzieciaki! Zbliża się dzień nie byle jaki! Jesienny szał przed nami! Wszystkie dzieci klas I-III zapraszamy ze swoimi wychowawcami. W Wasze codzienne życie pragniemy wlać trochę otuchy, i udowodnić jakie z Was zuchy! O godz. 11.30 w czwartek (30.10.2014r.) w klasach zaczynamy a potem do sportowej zabawy na sali zapraszamy! Nieźle się zabawimy i do 13.30 czas szaleństw zakończymy.   (świetny humor, strój sportowy – ważna sprawa. od tego zależy dobra zabawa!) Ziemniak czysty, mały jako bilet (...)
Data: 2014-11-04

Bifurkacja ? słowo trudne, bardzo obce, ale oddające klimat 31 października, ostatniego dnia intensywnego treningu tolerancji w naszej szkole

,,Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom?? Szekspir
News Na parterze – dochodzą chóralne głosy ,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?’’ Klasa V obchodzi dziady, w wersji nieco zmodyfikowanej /stół zastawiony jadłem tradycyjnym: chleb, jabłka, owoce pestkowe i… egzotyczne banany oraz cierpkie cytryny/ i dalej: żywi, zjawy umarłych, płomyki nowoczesnych świec - klimat, który pozwala piątoklasistom, na miarę ich możliwości, zrozumieć literacki zamysł Mickiewicza, autora ,,Dziadów’’ cz. II. /To, na marginesie, przykład działań wykraczających (...)

Happening na moście

Zwieńczenie działań związanych z modułem ,,60 dni na mostach przyjaźni?? ? happening na moście powiatowym w Moszczance.
News Było… Brak słów! Było wyjątkowo i dlatego wyjątkowo zamieszczamy tylko zdjęcia. Zapraszamy do galerii.

M.Ż

Data: 2014-11-04

TO PODnoszenie do potęgi? ma sens!, czyli lekcja potęgowania liczb oraz? emocji

Najstarsi uczniowie w naszej szkole, na lekcji matematyki z panią Jolą Trybel, poznali i ? poczuli (!) siłę potęgowania.
News

W wersji tradycyjnej szóstoklasiści podnosili do n – tej potęgi różne liczby: 2 do kwadratu, 3 do sześcianu, 7 do sześcianu, etc… W wersji innowacyjnej: wzmacniali radość z faktu, że matma jest świetna i użyteczna. A gdy się trochę inaczej ustawi myślenie o niej – stanie się przyjazna.

M. Ż.
Data: 2014-11-04

Mosty przyjaźni budowane na zajęciach profilaktyczno ? plastycznych

W październiku cała szkoła tętniła przyjaźnią? Łatwo było, w tak naturalnym klimacie, paniom Grażynie Wawrzyniak i Bożenie Sajewicz przeprowadzić zajęcia profilaktyczno ? plastyczne pod hasłem ?Mosty przyjaźni?.
News Dzieci w sposób dla siebie naturalny wypowiadały się na temat klasowych i podwórkowych przyjaźni. Trafnie wymieniały cechy dobrego przyjaciela. Koronacją zajęć były warsztaty plastyczne, podczas których ich uczestnicy w grupach, w życzliwej atmosferze malowali mosty przyjaźni, mosty koleżeństwa. Powstał atrakcyjny „Poradnik o przyjaźni” Zajęcia utwierdziły dzieci w przekonaniu, że warto w życiu budować mosty przyjaźni, mosty prowadzące do życzliwych ludzi. Grażyna Wawrzyniak (...)
Data: 2014-11-03

Pierwsza Narada TOPOD

Szybko dobiega końca pierwszy etap PODRÓZY UMYSŁÓW DO PRZYSZŁOŚCI - ,,60 DNI NA MOSTACH PRZYJAŹNI??...