« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  56  , (...)  107  ,   108   ,  109  ,  110  , (...)  147  , (...)  217  ,  218   | następna strona »

Konkurs Poezji Romskiej w Pałacu Franklów ? grudzień?2016

Kolejna- VIII edycja prestiżowego konkursu recytatorskiego i ? kolejny sukces naszych recytatorów, którzy pokochali twórczość Papuszy i innych romskich poetów!
News Uczestnicy konkursu - Kinga, Amadeusz, Roksana, Łucja  -  będą o tym opowiadać już 18 grudnia, (niedziela) o godz. 16.05 w Radio Opole. Warto posłuchać, bo pięknie recytują (najwrażliwsi z wrażliwych w naszej szkole)  i …  pięknie mówią o poezji, o swojej wrażliwości, o autorytetach, o szkole… Polecam, bo jestem z Nich bardzo, bardzo dumna. Małgorzata Żuk (...)
Data: 2016-12-10

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ DZIECIĘCĄ … już w najbliższy wtorek … godzina 14.10 … sala fioletowa

News

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich miłośników plastycznych tajemnic  na spotkanie z Martą Pawką, uczennicą z klasy piątej.

GRATULACJE dla ….

News Noemi Pustelniak z klasy IV, Jesiki Jędrzejczak z klasy V i uczennic z klasy III – Agatki Osieckiej, Andżeliki Bolibrzuch i Oliwii Zięby. Alicja Niedbalska (...)

DEBATA SZKOLNA - czyli dobra lekcja samorządności uczniowskiej

Po spotkaniu wychodzę z nadzieją, że rośnie nam pokolenie, które nie boi się pytać i szukać właściwych odpowiedzi. Może czasami szwankowała umiejętność słuchania innych. Ale cóż ? czasem emocje biorą górę, gdy omawiany problem dotyka istotnych spraw.
News Przebieg debaty …             Krótkie przywitanie przez Samorząd Uczniowski i szybkie przejście do meritum sprawy. Od tygodnia wisi plakat zapraszający na debatę. Pani Dyrektor Jolanta Brudniak wraz z panią pedagog Grażyną Wawrzyniak w roli ekspertów. Inni nauczyciele też gotowi na podjęcie rozmowy na temat: ”TELEFON W SZKOLE… SZANSA CZY ZAGROŻENIE?”. Prezentacja multimedialna nakreśla kierunek dyskusji. Dzięki niej nasza rozmowa przebiega w miarę spokojnie.  Argumenty „za i przeciw” padają (...)

W lesie trójkątów

Kto by pomyślał, że las, który powstał na Turnieju Mikołajkowym posłuży uczniom klasy drugiej do przeprowadzenia lekcji matematyki???
News

Snuliśmy opowieść matematyczną o wyprawie do lasu, zadaliśmy tyle pytań, że nie można było ich zliczyć, obliczyliśmy ilość trójkątów, z których powstały drzewka…. Ale najwięcej zabawy było podczas układania „parkietaży” z trójkątnych elementów.

Rzeczywiście, matematyka może wyglądać inaczej!

J. Brudniak
Data: 2016-12-09

Najmłodsi karatecy na medal !!!

Odrobinę ?inności? wkradło się na trening naszych małych karateków.
News Na niecodziennym treningu z udziałem rodziców, wszystkim naszym karatekom udało się pokonać sprawnościowy tor przeszkód i odnieść swój pierwszy sukces, zdobyć medal. W roli ekspertów oceniających umiejętności startujących wystąpili rodzice, którzy z zaciekawieniem przyglądali się swoim pociechom i towarzyszącym im emocjom. Radość była tym większa, że Mikołaj, który odwiedził szkołę w godzinach porannych zostawił dla dzieci również kosz słodyczy.  Gratuluję  prawdziwie sportowej postawy! Oss! Sensei (...)

Spacer wśród dinozaurów

News  „Ewolucja to klucz do zrozumienia naszego pochodzenia”                                                                                   dr  Andrzej Boczarowski   (...)