« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  56  , (...)  106  ,   107   ,  108  , (...)  111  , (...)  148  , (...)  219  ,  220   | następna strona »

Dzień Babci i Dziadka z bajkowymi jasełkami

Dzień Babci i Dziadka to najmilszy dzień w roku. Do przedszkola przychodzą najukochańsze osoby, które ze łzami w oczach oglądają swoje wnuczęta. Miło oglądać ich wzruszenie i miłość.
News       W tym roku przedszkolaki z Moszczanki przygotowały przedstawienie „Bajkowe jasełka”. Cała społeczność przedszkolna była zaangażowana w realizację Jasełek. Dekoracja, rekwizyty, scenariusz, podkład muzyczny – to wspólny wysiłek dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.       20 stycznia, w piątek, o godzinie 16 – tej przy licznie zgromadzonych gościach w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość. Pani Dyrektor przywitała wszystkich, po czym przy dźwiękach pastorałki na scenę wkroczyły (...)
Data: 2017-02-03

Letni akcent w środku zimy

W środku pięknej, śnieżnej zimy, uczniowie klasy drugiej zapragnęli na moment poczuć smak lata? Zaplanowana po kiermaszu dochodowym - wycieczka do Opola, udała się znakomicie.
News Na krytym basenie „Wodna nuta”, korzystając z atrakcji obiektu, czuliśmy się jak na tropikalnej wyspie. Natomiast w kinie „Helios” zobaczyliśmy aktualny hit kinowy dla dzieci - „Sing”. Urocza bajka o marzeniach, przyjaźni i pogodzie ducha, ubarwiona przebojami muzyki pop, z udziałem takich gwiazd sceny muzycznej jak Małgorzata Walewska i Dawid Kwiatkowski, budził entuzjazm wśród dzieci.       Wycieczka była miłym akcentem rozpoczynającego się roku i pełna pozytywnych wrażeń- pozostanie w pamięci na zimowe, często (...)
Data: 2017-01-16

II miejsce dla Asi Bandurowskiej w konkursie przyrodniczym – etap miejsko – gminny

11 stycznia, uczennice klasy VI: Asia Bandurowska i Oliwka Niesłuchowska zmagały się z zadaniami przyrodniczymi w kolejnym wojewódzkim konkursie przedmiotowym.
Obie uczennice wykazały się szeroką wiedzą przyrodniczą, rozwiązując wiele zadań problemowych i nietypowych - jak to w konkursie na szczeblu miejsko – gminnym… Serdecznie gratulujemy Asi, która zajęła II miejsce i Oliwce, która uplasowała się na V miejscu. E. Bury                                                                                   (...)
Data: 2017-01-14

"Do Szopy, hej pasterze" [Łąka Prudnicka]

W poniedziałek 02.01.2017 r. przedszkolaki z naszego przedszkola po raz kolejny i zgodnie z naszą tradycją, udały się na pieszą wycieczkę, aby zobaczyć ruchomą szopkę pana Jana Trybuły.
News     Dzieci z zaciekawieniem obserwowały poruszające się figurki ludzkie i zwierzęce, śpiewały kolędy, które słychać było w tle poruszających się postaci.     Gdyby nie dość mroźna pogoda, nie udałoby nam się zakończyć tej wizyty, ponieważ dzieci nie chciały wracać do przedszkola. Bardzo miłym i ciepłym akcentem było poczęstowanie dzieci słodyczami, przez syna nieżyjącego już autora szopki. Dzieci podziękowały za niespodziankę i udały się na obiad.     Jesteśmy dumni, że tak piękne miejsce znajduje się w naszej (...)
Data: 2017-01-09

"DAR SERCA"

Dar serca to mały upominek, jakim piątoklasiści obdarowali młodszych kolegów i koleżanki w naszej szkole i przedszkolu.
News        Pomysł tej akcji zrodził się parę miesięcy temu. Od tamtej pory uczniowie piątej klasy skrupulatnie zbierali i przynosili do szkoły małe zabawki z jajek niespodzianek. Cel był szczytny, bo miał przynieść dzieciakom radość. I przyniósł radość. Zarówno tym obdarowanym, jak i tym, którzy mini- prezenty nieśli na tacach. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że w życiu nie liczy się tylko „branie”, ale przede wszystkim dawanie. Wykorzystaliśmy do tego okres świąt Bożego Narodzenia. Z darami- jak trzej królowie- (...)
Data: 2017-01-05

Świątecznie i nastrojowo

Świąteczny czas daje możliwość radosnych przeżyć duchowych i smakowitych doświadczeń kulinarnych. Klasa druga otworzyła "pracownię cukierniczą", w której powstawały słodkie, małe ?dzieła sztuki".
News Wystarczyło jedno domowe ciastko, dużo lukru, posypek, czekolady i… jeszcze więcej kreatywności, a spod zręcznych rąk drugoklasistów wychodziły prawdziwe cuda.  A wszystko to za sprawą mistrza cukiernictwa- pani Patrycji Trembeckiej, która upiekła dla wszystkich uczniów po kilka ciastek i szkoliła małych adeptów sztuki cukierniczej. Dzielnie wspierały nas inne mamy, udzielając fachowych rad.       Święta to przede wszystkim polskie kolędy - nastrojowe, melodyjne, wzruszające… Klasa druga miała okazję wyśpiewać (...)
Data: 2017-01-05

Mistrzowie życia, czyli o psychospołecznej edukacji uczniów w Moszczance

Rok szkolny 2016/2017 przyniósł uczniom i nauczycielom w Moszczance kolejny projekt rocznych działań edukacyjnych bazujący na autorskim pomyśle Małgorzaty Żuk.
News Tegoroczne przedsięwzięcie skoncentrowane jest na dzieciach oraz ich emocjonalnych i społecznych potrzebach. Nosi tytuł „Mistrzowie życia” i ma na uwadze edukację umiejętności życiowych naszych uczniów, gdyż te, jak wiadomo, stanowią ważny komponent nowoczesnej szkoły, szkoły prawdziwie przyjaznej dziecku. 5 modułów – 5 umiejętności psychospołecznych „Ja wobec innych” – moduł, zrealizowany już we wrześniu i październiku, rozwijał umiejętności dla budowania własnego systemu wartości /o jego przebiegu nauczyciele (...)
Data: 2016-12-30