Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  48  , (...)  94  , (...)  125  , (...)  184  ,  185   | następna strona »

Europejski Dzień Logopedy

News      6 marca został ustanowiony Europejskim Dniem Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Również w naszej szkole odbyły się ciekawe zajęcia .Klasa pierwsza postanowiła zaprosić grupę starszaków na wspólne zabawy językowe. Każdy z uczestników zajęć mógł się wykazać piękną dykcją. Wszyscy wspaniale się bawili i jednocześnie ciężko pracowali nad poprawnością wypowiedzi. Na zakończenie zajęć miłą niespodzianką były życzenia dla pani logopedy , które uczniowie sami (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-11

Pan Piotr, marionetka Jaś i Grypula - spotkanie z aktorem

6 marca, w przedszkolu w Moszczance odbyło się fascynujące spotkanie z aktorem teatralnym - Piotrem Charczukiem.
News     Pan Piotr nie mówił o teatrze, nie mówił o aktorstwie, on bawił dzieci żartem, zaskakiwał wyciąganymi marionetkami z wielkiej, tajemniczej, starej walizki. Między jednym, a drugim wybuchem radości u dzieci, przemycił kilka informacji o pacynkach, kukiełkach  i innych lalkach teatralnych. Była zabawa, uśmiech i nawiązana nić sympatii. Pan Piotr zostawił dla nas napisaną przez siebie i pięknie wydaną książkę „Grypula”. Dziękujemy Edyta Worożańska   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-08

STOP CYBERPRZEMOCY WŚRÓD MŁODZIEŻY

Uczniów klas IV – VIII odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, aby porozmawiać o „stalkingu” oraz innych formach cyberprzemocy.
News     Policjanci zwrócili uwagę naszej młodzieży na zasady prawidłowego korzystania z komunikatorów, serwisów społecznościowych oraz właściwego reagowania na zagrożenia związane z cyberprzemocą.     Celem tej prelekcji było pokazanie uczniom zagrożeń, na jakie mogą natknąć się w Internecie, a także wyjaśnienie odpowiedzialności karnej, na jaką można narazić się poprzez nieumiejętne „surfowanie” w sieci. Anna Król   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-08

Cykliczne głośne czytanie...

Co tydzień, regularnie odwiedzamy nasze przedszkole.
News

Czytamy dzieciom różnorodne bajeczki. Najmłodsi uwielbiają wysłuchiwać przygód głównych bohaterów książek. Siedząc lub leżąc na dywanie wyobrażają sobie jak przenoszą się w cudowny fantastyczny świat bajek. 

Marta Borko-Ciesielska    
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-06

„RYMOWANKI- MRUCZANKI”

Klasa II wspólnie z klasą I na zajęciach logopedycznych zaprezentowały swoje umiejętności językowe.
News Uczniowie aktywnie pracowali nad autorskimi tekstami rymowanek dla swoich pupili. Na piątkowych zajęciach zaproszeni zostali rodzice. Szczególnym gościem, który przybył na lekcję z Mają był piękny czarny kot, który spacerował po klasie i poznawał nowe dla niego otoczenie. W wesołej i spokojnej atmosferze wszyscy bardzo dobrze się bawili pracowali nad wymową trudnych tekstów. Uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem spędzili wspaniałe chwile. Efektem końcowym było odczytanie przez każdego swojego rękopisu.          (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-03

„Moim bogactwem są moje osiągnięcia”

... z takim wnioskiem klasa III zakończyła projekt z zakresu edukacji finansowej „Od grosika do złotówki".
News Realizacja projektu trwała 12 miesięcy w trakcie których uczniowie podróżowali po planetach z Grosikiem. Poznawali podstawy edukacji finansowej. Zdobywali wiedzę i nabywali umiejętności potrzebne im do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami. W trakcie galaktycznych podróży odwiedzili planety: Grosik, Portfelik, Skarbonkę, Zabawkę, Parasol i Złotówkę. Realizację poszczególnych zadań i swoich osiągnięć dokumentowali w „Dzienniku podróży'' Zdobyta (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-01

TŁUSTY CZWARTEK W KLASIE 2

„Kulinarne podróże”, to tytuł innowacji pedagogicznej, która realizowana jest w klasie 2.
News Uczniowie dwa razy w miesiącu spotykają się na warsztatach kulinarnych, podczas których uczą się zdrowo odżywiać, przygotowują wartościowe smakołyki oraz inne potrawy. Były już ciasteczka owsiane, babeczki z owocami, była domowa pizza z własnoręcznie ugniecionym ciastem drożdżowym. W tym miesiącu hitem były faworki, bo przecież trudno zapomnieć o TŁUSTYM CZWARTKU. Żeby jednak było zdrowo i dietetycznie część faworków była usmażona na tłuszczu, a część upieczona w piekarniku. Znaleźli się zwolennicy i pieczonych i smażonych faworków, ponieważ (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-01
« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  48  , (...)  94  , (...)  125  , (...)  184  ,  185   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1934653