« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

„Święto Witaminek-wiem co jem”

W ramach realizacji działań profilaktyczno-zdrowotnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance powstał projekt edukacyjny pod nazwą „Święto Witaminek – wiem co jem” skierowany do uczniów klas I-III.
News Miesiąc przed wyznaczonym terminem podsumowania,  nastąpiło  losowanie witaminek (każda klasa wylosowała po 2). Proponowane witaminy to: jabłka, gruszki, cytryny, marchewki, truskawki, pomidory, ogórki, rzodkiewki. W tym czasie klasy  wraz z wychowawcami zobowiązane były do: przeprowadzenia pogadanki na temat znaczenia witamin w codziennym jadłospisie zebrania  wiadomości o wylosowanych witaminach, wykonania plakatu  o tematyce prowadzonego święta, nauka ( ułożenie) „witaminkowej” piosenki o zdrowiu, przygotowanie (...)
Data: 2018-06-19

Mały OMNIBUS [Łąka Prudnicka]

News Aby zajęcia dla dzieci były jeszcze atrakcyjniejsze postanowiłam je planować razem z nimi. Umówiliśmy się, że będą przynosiły do przedszkola różne ciekawe przedmioty i opowiedzą innym dzieciom o nich. Najwięcej ciekawostek przyniosła Kalina Dyda, były to: kolejne stopnie (belki) zdobyte w Karate, które uprawia; krążek, szalik i zdjęcie kolegi w rynsztunku bramkarza hokejowego Opolskiej Drużyny Młodzików; lupa; kawałek lawy; świeża figa; zdjęcie Chopina; Aloes. Wiedzę dziewczynki uzupełniałam informacjami z internetu lub książek, prezentacjami (...)
Data: 2018-06-18

Wycieczka do „Gościnnej Zagrody” w Przysieczy [Łąka Prudnicka]

W tym roku na wycieczkę pojechaliśmy wspólnie z rodzicami. Celem tej wycieczki były wspólne zabawy dzieci z rodzicami.
News Wprawdzie pogoda nam nie dopisała, ale gospodarze Gościnnej Zagrody byli przygotowani i na taką ewentualność. Przyjęli nas w przepięknej i przestronnej chacie, gdzie dzieci zobaczyły wiele ciekawych przedmiotów ( skóra dzika, zdjęcia z różnych rycerskich spotkań, puchary, itp.). Odbyła się przejażdżka zadaszonym wozem zaprzęgniętym w 2 konie, podczas której woźnica opowiadał wesołe anegdoty. Dzieci przebrały się za królewny, księżniczki, królów, książęta, rycerzy i odbył się kolorowy, przepiękny bal. Był grill, którym (...)
Data: 2018-06-17

„Cała Polska czyta dzieciom” - w naszym przedszkolu, to już tradycja część II [Łąka Prudnicka]

W drugim półroczu w ramach realizowanego cyklu spotkań z książką, kontynuowaliśmy codzienne czytanie dzieciom ich ulubionych bajek.
News     Dziękujemy pani: Elżbiecie Podgórni, Anecie Kusztelak, Magdalenie Grzywacz oraz uczennicom Weronice Maderze i Julii Spytkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Łące Prudnickiej za przybliżenie przedszkolakom dziecięcej literatury i poświęcenie im swojego czasu. Marzena Michalik     (...)
Data: 2018-06-16

Zwiedzamy świat – spotkanie z panem Bartłomiejem [Łąka Prudnicka]

14 czerwca do naszego przedszkola przyszedł pan Bartłomiej Zembroń – tata Zuzi. Celem wizyty było przygotowanie i przedstawienie dzieciom prezentacji z odbytych podróży.
News Były to podróże do Dalekiego Wschodu – Afryki – i na Bliski Wschód oraz do Japonii, Libii w Północnej Afryce, Kenii w Centralnej Afryce, do Królestwo Bahrajnu na wyspie w Zatoce Perskiej, Omanu nad Oceanem Indyjskim i Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Dzieci poznały charakter każdego kraju, ludzi, stroje, język (zwroty grzecznościowe), walutę i pamiątki przywiezione z poszczególnych krajów. Przedszkolakom i nie tylko podobało się takie wirtualne zderzenie z innymi kulturami. Mamy nadzieję, że w większości u dzieci został (...)
Data: 2018-06-16

KONKURS PIOSENKI

W dniu 12 czerwca w naszym przedszkolu odbył się kolejny konkurs piosenki „Złota nutka”.
News Dzieci jak co roku przygotowywały dowolną piosenkę, którą chciały zaśpiewać przed dziećmi, jury, rodzicami oraz nauczycielami. Przedszkolaki śpiewały piosenki z repertuaru dziecięcego z podkładem muzycznym. Wszystkie były doskonale przygotowane, wystąpiły w eleganckich strojach, a niektóre wzbogaciły swój występ rekwizytami. Jury oceniało dobór repertuaru, muzykalność, walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy dobrze się bawili, było dużo emocji, a jeszcze więcej dziecięcej radości i uśmiechów. W grupie starszaków (...)
Data: 2018-06-14

BEZPIECZNE WAKACJE- spotkanie z strażakami z OSP w Łące Prudnickiej

12 czerwca po raz drugi gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków z OSP w Łące Prudnickiej.
News Celem spotkania było uświadomienie uczestnikom, jakie niebezpieczeństwa czekają na nich w okresie wakacyjnym, na co trzeba zwracać uwagę oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przed medycznej w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Wakacje to czas zabawy i wypoczynku dzieci i młodzieży na koloniach, obozach, wczasach rodzinnych. Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest gwarancją spokojnego pobytu oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Strażacy dostarczyli dzieciom szeregu informacji, przypomnieli, na co należy (...)
Data: 2018-06-14