« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  44  , (...)  87  , (...)  115  , (...)  170  ,  171   | następna strona »

Świerk - drzewem roku 2018

7 listopada mieliśmy przyjemność gościć w szkole pana profesora Karola Koziarowskiego i pana Rafała Kaszę - specjalistę od edukacji leśnej Nadleśnictwa Prudnik.
News      Panowie przeprowadzili ciekawą prelekcję o świerku połączoną z pokazem zdjęć, ciekawostkami przyrodniczymi, opowieściami o kulturowym znaczeniu tego drzewa. Poruszono również problem masowej wycinki świerka na Kopie Biskupiej. Pan Kasza tłumaczył zasadność działań leśników, choć skutki po wyrębie drzew to naprawdę opłakany widok. Pan Koziarowski- miłośnik i znawca przyrody ojczystej, pomysłodawca projektów „Drzewo Roku” w Nadleśnictwie Prudnik, pokazał też swoją romantyczną naturę, mówiąc napisany przez (...)

Pierwszoklasiści recytują

„Do biedronki przyszedł żuk”, „Na wyspach Bergamutach” czy „Tańcowała igła z nitką”- to tylko niektóre tytuły wspaniałych wierszy, które recytowali najmłodsi uczniowie naszej placówki.
News Sami dokonali wyboru wierszy, a prezentując utwory, zwracali uwagę na dykcję, intonację i ogólny wyraz artystyczny. Konkurs wyłonił uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w kategorii dzieci z klas I-II na Miejsko- Gminnym Konkursie Recytatorskim w Prudnickim Ośrodku Kultury. Komisja konkursowa w osobie wychowawcy i trójki zaproszonych rodziców, wysoko oceniła poziom prezentowanych wierszy, a do dalszego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice:  Amelia Arendarska (wiersz Stanisława Jachowicza „Łagodnie obchodź się ze (...)

Zawody naszych rodziców

News     Klasa I to dopiero początek edukacji szkolnej i decyzja dotycząca wyboru zawodu, to daleka przyszłość. Jednak uczniowie I klasy, poznając profesję swoich rodziców, uzmysławiają sobie, jak ważna jest nauka, pracowitość, systematyczność i upór, by zdobyć wymarzony zawód. Uczą się, jakie cechy osobowości, zainteresowania i predyspozycje,  decydują o wyborze konkretnego zawodu. Dowiadują się, że nie zawsze wykonywana praca łączy się z kierunkiem ukończonej szkoły. Cóż, życie…  O swoich zawodach opowiadały nam (...)

Powiatowe Zawody w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

News      W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Głogówku odbyły się Powiatowe Zawody w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które zdobyły mistrzostwo gminne w Prudniku,  są to Weronika Trembecka, Wiktoria Gurgul, Angelika Bolibrzuch, Oliwia Pelczar, Lena Wizer, Hanna Wasylewicz, Weronika Szopa, Milena Salawa. Dziewczęta przegrały tylko 1 punktem w rzutach karnych zdobywając II miejsce. Gra dziewcząt wzbudziła nie tylko moje uznanie, ale i wszystkich kibicujących trenerów. Wszystkim zawodniczkom serdecznie dziękuję (...)

Gratulujemy

News

Gratulujemy naszym uczennicom z klasy VII Jesice Jędrzejczak i Łucji Stonoga nagrody w konkursie plastycznym pt. „Barwy Romskiego Świata”. Życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz
Data: 2018-11-07

NASZA LAUREATKA W WARSZAWIE!

Kinga Żurakowska-laureatka nagrody głównej ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł - „Autoportret. Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję – czyli o budowie poczucia własnej wartości” po odbiór zwycięskiej nagrody udała się w podróż do stolicy.
News Oto sprawozdanie z wyjazdu samej zwyciężczyni:     „Dnia 23 października 2018 roku miałam okazję wybrać się do naszej stolicy, Warszawy. Mój pobyt był spowodowany wygraną w konkursie ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł : Autoportret”.  Cała ceremonia rozdania nagród odbywała się w CENTRUM OLIMPIJSKIM na Żoliborzu. Jeśli chodzi o moje wrażenia to są i były one bardzo pozytywne. Gala została przeprowadzona profesjonalnie i w miłym nastroju, a prowadził ją Jakub Porada, który jest również autorem książki, która była (...)
Data: 2018-11-05