« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  52  , (...)  102  , (...)  135  , (...)  200  ,  201   | następna strona »

Nasze Świetlikowo

News       Świetlica w naszej szkole, o sympatycznej nazwie – Świetlikowo, to miejsce rządzące się swoimi prawami. Tutaj można odpocząć po zajęciach dydaktycznych, oddając się temu, co uczniów uspokaja i cieszy. Jest czas na swobodne zabawy z kolegami, ruch na świeżym powietrzu, zabawy stolikowe, „kącikowe” i prace plastyczno- techniczne. Do zabaw tzw. „kącikowych” zawsze przydają się duże plastikowe klocki, koce i wielkie przytulaśne miśki.         Zdarza się, gdy przychodzą rodzice, że dzieci z westchnieniem (...)
Data: 2019-10-29

Halowa Piłka Nożna Dziewcząt

Gratulacje dla dziewcząt , które w czwartek na Gminnych Zawodach Halowej Piłki Nożnej zdobyły srebro.
News Szkołę w Prudniku reprezentowały: Angelika Bolibrzuch, Weronika Szopa, Lena Wizer, Magdalena Wójtowicz, Weronika Pach, Oliwia Pelczar, Oliwia Zięba, Julia Szpara oraz Marta Włodarczyk.
Data: 2019-10-28

„Ziemniaczane granie – ziemniaków smakowanie”

News Uwaga! Dzieciuchy! W Wasze codzienne życie pragnę wlać trochę otuchy. Przed nami ziemniaczane granie! Stawią się dzieciaki z klas I-IV i ich Panie. Czwartek (24.10.19), będzie to godz. 10.00 Gdyby nie było słońca, spotykamy się na gimnastycznej sali, gdzie ziemniak powita Was z oddali. Organizujemy „Ziemniaczane granie” Zapraszamy! Przyjdź na spotkanie!!!            Tak brzmiało zaproszenie do wspólnego świętowania i zabawy, która miała miejsce w Publicznej Szkole (...)

BUK – DRZEWO ROKU

Po raz kolejny realizujemy w naszej szkole projekt pod hasłem drzewo roku przy współpracy z Nadleśnictwem Prudnik. Nasi uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w dwugodzinnej prelekcji przyrodniczej przeprowadzonej przez pana Rafała Kaszę – specjalistę od edukacji leśnej Nadleśnictwa Prudnik oraz pana profesora Karola Koziarowskiego.
News     Nasi goście przedstawili, na jakiej podstawie możemy rozpoznać drzewo buk, jakie jest jego znaczenie w kulturze oraz zastosowanie w życiu codziennym. Prelekcja był wzbogacona prezentacją, zdjęciami oraz pniem, gałązkami, i liśćmi omawianego gatunku. Pan Karol podzielił się z nami treścią napisanego przez siebie wiersza o buku.     Spotkanie to rozpoczęło przygotowania do szkolnego konkursu wiedzy o drzewie – buku zwyczajnym. Anna Król ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-590.html     (...)
Data: 2019-10-28

Miał być dzień spadającego liścia…..

a były urodziny Dorotki – świetna okazja do liczenia.
News Świętując w klasie ze swoimi rówieśnikami Dorotka dała nam możliwość zabawy w liczenie z cukierkami. Wyróżniliśmy 2 zbiory, sprawdziliśmy, czy każdy cukierek ma parę, ułożyliśmy cukierki w zbiory czteroelementowe. Potem było składanie życzeń, wielkie smakowanie, jesienne malowanie i pieczętowanie liści. Mieliśmy okazję układać zadania o spadających liściach. Dzieciom udało się pobawić kolorami i oddać piękno jesieni a na sali gimnastycznej poganiać za listkami, które poddawały się silnym dziecięcym podmuchom.  Jolanta Brudniak ZAPRASZAMY (...)
Data: 2019-10-25

Domino matematyczne

Z dziecięcego świata wyobraźni… poszukiwać, odkrywać, tworzyć.
News Na kółku matematycznym doświadczamy takich sytuacji, które nas zaskakują, z dziećmi można tak wiele. Moje pierwszaki miały możliwość stworzyć własne  owocowe domino matematyczne.  Złożyły kartkę na połowę, potem jeszcze raz  i na każdej części narysowały różne owoce w ilościach 2,3,4,5. Rozcięły kartkę na dwie części i zaczęła się zabawa. To była  nasza pierwsza, kreatywna gra  matematyczna. Dzieci mogły same planować, manipulować, doświadczać,  cieszyć się z osiągniętego wyniku… i sukcesu! Gratuluję (...)
Data: 2019-10-25