« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  40  , (...)  79  , (...)  105  , (...)  154  ,  155   | następna strona »

„Łyżwy + Lodowisko = Świetna Zabawa”

Dzieci z ZSP w Moszczance od 4 lat systematycznie uczestniczą w programie "Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa" organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
News Kolejną edycję rozpoczęliśmy w marcu tego roku. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczyli się jazdy na łyżwach, natomiast uczniowie klas starszych pod czujnym okiem instruktorów doskonalili te umiejętności.. Był czas na dowolną jazdę, a także na sprawdzenie się w slalomie i ćwiczeniach koordynacyjnych. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku również będziemy uczestniczyć w tym programie, tymczasem serdecznie dziękujemy za trud włożony w edukację naszych dzieci.  Bożena Sajewicz ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http (...)
Data: 2018-05-20

„Ogrodnik jak czarodziej”- wiosna 2018 r.

Przyszła wiosna, więc tradycyjnie grupa starszaków w Przedszkolu w Łące Prudnickiej przygotowała w sali sadzonki kwiatów, żeby upiększyć ogród przedszkolny.
News W tym roku były to cebulki Mieczyków,  sadzonki Aksamitek oraz Cynii. W ciepły, wiosenny dzień z entuzjazmem wysadziły je na klombie i w donicach ogrodowych na podwórku przedszkola.  I znów będzie u nas kolorowo i pachnąco, a przedszkolaki są dumne z tego, że potrafią zadbać o swój przedszkolny ogród. Dzięki temu zdobyły sprawność Małego ogrodnika.  Ewa Pelczar         (...)
Data: 2018-05-20

Konkursowe Święto Ziemi

Zainteresowania i uzdolnienia przyrodnicze w tym roku szkolnym uczniowie mogli zaprezentować w wielu konkursach: biologicznym, ekologicznym, fotograficznym i techniczno-plastycznym.
News W klasach I-VI zostały przeprowadzone konkursy ekologiczne. Wzięło w nich udział 33 uczniów. Dzieci rozpoznawały rośliny i zwierzęta, odgłosy zwierząt, wskazywali środowisko życia organizmów, tworzyli schematy sieci pokarmowych i inne. Poziom trudności został dostosowany do grupy wiekowej. Mistrzami wiedzy ekologicznej zostali: Klasa I: Kaja Szkwarek i Tomasz Grzywacz Klasa II: Marta Włodarczyk Klasa III: Amelia Gorzelanna Klasa IV: Zuzanna Kurbasów Klasa V: Szymon Augustyn Klasa VI: Kamil Mykita W klasie VII pani Anna Król (...)
Data: 2018-05-19

DZIEŃ HIGIENY I CZYSTOŚCI – WZOROWA ŁAZIENKA W MOJEJ SZKOLE

W ramach programu „Wzorowa Łazienka” w klasie II i VII odbyły się zajęcia, które kształtowały u uczniów pozytywne postawy zdrowotne z uświadomieniem własnej odpowiedzialności za ochronę swojego zdrowia.
News Młodzież wzbogaciła wiedzę związaną z prawidłową higieną podczas korzystania z toalety. Zabawa wyobraźnią, gry, porady i burza mózgów wywołały wiele radości i skłoniły do refleksji na temat dbania o czystość w szkolnych toaletach. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne „Wzorowa Łazienka w mojej szkole”. Anna Król   (...)
Data: 2018-05-18

„Matematyczne wtorki w plenerze”

Kolejny raz naszym kreatywnym poszukiwaniom matematyki w plenerze towarzyszyła wspaniała pogoda.
News Tym razem zaplanowaliśmy pracę indywidualną – ułożenie i rozwiązanie zadania z treścią. Inspiracją były elementy  przyrodnicze i nie tylko, jakie mogliśmy dowolnie obserwować i tworzyć „opowiadania matematyczne”. Po przypomnieniu warunków konstruowania zadań, każdy wybrał sobie dowolne miejsce i……. powstały zadania o miejscach postojowych dla rowerów na parkingu, o strzelaniu goli do bramek, o skoszonych przez pana Tadeusza kwiatach, o kółkach wokół boiska, o obwodzie letniej sceny, a nawet o ziarenkach piasku (...)
Data: 2018-05-17

Do zobaczenia na Szlaku…

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy.
News

Nasza wycieczka dobiegła końca, jeszcze tylko chwila relaksu w Termach Maltańskich w Poznaniu i pora wracać do domu. Wracamy bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i przyjaźnie.

Na pewno jeszcze kiedyś wrócimy na Szlak Piastowski, tyle jeszcze zostało do odkrycia.

Małgorzata Tuz

Data: 2018-05-17