« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  36  , (...)  71  , (...)  95  , (...)  139  ,  140   | następna strona »

Witaj MIKOŁAJU [Łąka Prudnicka]

Pogoda nie dopisała, więc Mikołaj przyjechał do przedszkola bryczką.
News     Na powitanie wyszły Mu Śnieżynki i Mikołaj Junior. Reszta dzieci z radością przywitała Mikołaja w przedszkolu. Dzieci w prezencie przygotowały dla Mikołaja wesoły program artystyczny, w zamian za to Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Były też wspólne zdjęcia. No i niestety przyszedł czas rozstania, Mikołaj spieszył się do innych dzieci. Dzieci, z noskami przyklejonymi do szyb okiennych z żalem żegnały Mikołaja, ale zaprosiły Go już na następny rok. Ewa Pelczar ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka (...)
Data: 2017-12-10

W POSZUKIWANIU ODPRĘŻENIA OD … SZKOLNYCH SPRAW - CZWARTOKLASIŚCI W TEATRZE NA KOMEDII „HOKUS POKUS, CZARY MARY… I KRÓL”

Już starożytni dostrzegali związek terapii z teatrem.
News     Zatem, idąc za antyczną mądrością, postanowiłam z moimi uczniami i ich rodzicami, że pierwszą rekreacyjną wycieczką w klasie czwartej będzie … wyjazd do teatru, który pozwoli jego wszystkim uczestnikom odreagować liczne szkolne napięcia, stłumione emocje oraz skrępowane myśli.    Teatralne spotkanie z komediowym światem fantazji wykreowanym dla nas przez Martę Guśniewską (autorkę komedii), Pawła Aignera (reżysera), Pavela Hubicke (scenografa) i Piotra Klimka (muzyka), tak odmiennym od codziennego świata zwykłych ludzi, spełniło (...)

Cudeńka z masy solnej

W naszej szkole jest wielu rodziców, którzy aktywnie włączają się w życie szkoły i klasy.
News     W czwartek 7 grudnia w klasie pierwszej odbyły się warsztaty artystyczne, które przeprowadziła Pani Joanna Żabska. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wyrabiali ciasto z mąki i soli, a z powstałej masy solnej tworzyli przeróżne pajacyki, gwiazdki i choinki. Warsztaty były bardzo kreatywne, a dzieci zachwycone. W naszej klasie to nie koniec zajęć warsztatowych, które będą prowadzone przez rodziców. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pomysły. Małgorzata Zaworska ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www (...)

W klimacie Bożego Narodzenia

Warsztaty Bożonarodzeniowe to w Przedszkolu w Moszcznace już tradycja.
News    Wspólnie z uczennicami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku – Walentyną, Angeliką i Michaelą, dzieci tworzyły ozdoby i stroiki świąteczne. Na przygotowanych stanowiskach przedszkolaki wyklejały, malowały, kolorowały, natomiast starsze koleżanki przygotowywały świąteczne choinki, które będą sprzedawane na kiermaszu świątecznym w Kościele Parafialnym w Moszczance. Wspólna praca i miłe towarzystwo sprawiło, że czas upływał szybko, ale przede wszystkim twórczo.     Dziękujemy dzieciom, uczennicom (...)
Data: 2017-12-08

UWAGA! UWAGA! KOLEJNA LAWINA LAUREATÓW: MARTA, AGATA, MIŁOSZ, ŁUCJA, czyli recytatorska rewolucja w … prudnickiej willi Frankla

Dzisiaj, w urokliwej siedzibie Prudnickiego Ośrodka Kultury, miał miejsce IX Konkurs Recytatorski Poezji Romskiej.
News Jak co roku, w ten grudniowy czas, opuściliśmy szkolne mury, by … magią romskiego słowa mówionego, talentem, odwagą i kunsztem recytatorskim - oczarować publiczność i… komisję konkursową. Udało się! Profesjonalne jury, któremu tego roku przewodniczyła Róża Łakatosz – romska poetka i malarka z Poznania, doceniło wkład pracy i jakość recytacji wierszy autorstwa Papuszy, Jana Mirgi, Teresy Mirgi, Stanisława Stahino Stankiewicza w wykonaniu naszych recytatorów – gadżów. W kategorii klas I-III: I MIEJSCE i NAGRODA (...)
Data: 2017-12-07

Mikołaje są na świecie… czyli klasa V w krainie LEGO

Że Mikołaje są na świecie przekonali się uczniowie klasy V w mroźny, wtorkowy poranek. Nic nie podejrzewając, jak co dzień przyszli do szkoły, spakowani i przygotowani do zajęć.
News     Kiedy zadzwonił dzwonek dowiedzieli się , że mają się ubrać i przejść do autokaru. Niektórzy byli bardzo zdziwieni inni nawet lekko przerażeni. Kiedy autokar ruszył dzieci dowiedziały się, że jadą do Wrocławia zwiedzić największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Radość była ogromna. Sama wystawa była połączeniem edukacji z zabawą. Wśród uczniów największe zainteresowanie wzbudził 11-metrowy samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych, zbudowany z miliona klocków oraz postać Roberta Lewandowskiego. W (...)
Data: 2017-12-07

LAWINA LAUREATEK KONKURSU JEDNEGO WIERSZA IM. MICHAŁA LISOWSKIEGO o uzależnieniach

Finał XX EDYCJI Konkursu Jednego Wiersza im. Michała Lisowskiego o uzależnieniach, konkursu o zasięgu krajowym – przyniósł, poetycko! rzecz ujmując, grudniową lawinę laureatek ze szkoły w Moszczance.
News     Uroczysta gala finału konkursu odbyła się 1 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury w Głuchołazach. Podczas niej prezentowane były wiersze laureatek i laureatów trzech kategorii wiekowych.. Poważnemu tematowi uzależnień oraz niełatwej formie literackiej, w kategorii „dzieci do lat 14”, sprostały i zdobyły nagrody oraz wyróżnienia nasze uczennice! II NAGRODA – ŁUCJA STONOGA, lat 11 II NAGRODA - ALICJA BATKO, lat 12 WYRÓŻNIENIE - DARIA SZKWAREK, lat 10  WYRÓŻNIENIE – AMELIA ZDANOWICZ, lat 10 WYRÓZNIENIE (...)
Data: 2017-12-06