« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  46  , (...)  91  , (...)  121  , (...)  178  ,  179   | następna strona »

„Jasełka” - wizyta w szkole podstawowej w Łące Prudnickiej

4 stycznia wszystkie przedszkolaki wraz z paniami otrzymały zaproszenie na obejrzenie Jasełek w szkole podstawowej w Łące Prudnickiej. Mroźna i trochę śnieżna pogoda nie przeszkodziła nam w dotarciu na miejsce.
News Po przywitaniu nas  przez panią Jolantę Dydę w skupieniu i z uwagą mogliśmy raz jeszcze przeżywać urok minionych świąt. Piękne stroje, dekoracje i oprawa muzyczna ubarwiła nam to niecodzienne przedstawienie, zabierając nas w podróż sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, diabłów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Przedszkolaki nie szczędziły braw. Wszystkim dziękujemy  (...)
Data: 2019-01-06

Mali kolekcjonerzy

W przedszkolu, w każdy piątek dzieci przynoszą swoje ulubione zabawki. Czasami przynoszą ciekawe zabawki i przedmioty ze swoich kolekcji.
News Okazuje się, że przedszkolaki też lubią zbierać – kolekcjonować. Jaś pochwalił się kolekcją starych samochodów, Zuzia książkami o górach, Emilka kolekcją dinozaurów i książek o Ziemi.  I tak wspólnie z dziećmi wymyśliliśmy nowy projekt -  „Mały  kolekcjoner”. Ewa Pelczar (...)
Data: 2019-01-06

WIGILIA W PRZEDSZKOLU 2018

News Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 20.12.2018 r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci wraz z paniami spędziły ten dzień na uroczystym śpiewaniu kolęd oraz celebrowaniu tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Po zabawie wszystkie grupy przedszkolne i szkolne zebrały się w sali gimnastycznej aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez klasę III. Aktorzy oraz wspólny śpiew najpiękniejszych (...)
Data: 2018-12-30

Jasełka 2018

News „Jest taki dzień - bardzo ciepły, choć grudniowy. Jest taki dzień - w którym gasną wszystkie spory...”   Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku, a szkolna wigilia jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich bożonarodzeniowe jasełka, przygotowane tradycyjnie przez uczniów klasy trzeciej. Czas Świąt Bożego Narodzenia powoduje, że uroczystość jasełkowa dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń (...)
Data: 2018-12-30

Święta, święta tuż, tuż.....

News Jak co roku byłyśmy przed świętami  z wizytą u naszych starszych i czasem samotnych mieszkańców pobliskich okolic. Podczas wizyty składałyśmy świąteczne i noworoczne życzenia . W tym roku przygotowałyśmy dla wszystkich świąteczne kartki i ozdoby na choinkę. Byłyśmy również z wizytą u Michałka Trembeckiego. Ofiarowaliśmy mu duże, świecące czerwone serce i  białego, milutkiego misia. Bardzo lubimy te spotkania, to właśnie one sprawiają i przekonują nas , że to co robimy jest słuszne i potrzebne. Aniołki (...) (...)

„Dzisiaj w Betlejem…..” [Łąka Prudnicka]

News Tą przepiękną kolędą rozpoczęło się w naszym przedszkolu spotkanie wigilijne. Grupa maluszków opowiedziała o Aniołkach, które strzegą ludzi w każdej chwili życia. Natomiast starszaki w pięknych strojach, przygotowanymi Jasełkami przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa. Opowieść ta przeplatana była kolędami, pastorałkami, które również śpiewali zaproszeni goście. Pani dyrektor podziękowała za piękny program, złożyła wszystkim świąteczne życzenia i połamała się opłatkiem. Potem wszyscy zasiedli do wigilijnego posiłku. Dzieci (...)

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY VIII Z ŻOŁNIERZEM JEDNOSTKI SPECJALNEJ KOMANDOSÓW

17 grudnia w ramach zajęć pt. „Rodzic – ekspert” przyjechał do nas pan Robert Jawoszek – ojciec naszej koleżanki Oli. Opowiadał nam o swoim zawodzie – żołnierza. Pan Robert pracuje w Jednostce Specjalnej Komandosów. Jest to jednostka, która prowadzi działania operacyjne na wodzie, lądzie i w powietrzu.
News      Zapoznał nas z rodzajami sił zbrojnych oraz uzbrojeniem wojsk: lądowych, powietrznych, wodnych, specjalnych i obrony terytorialnej. Dowiedzieliśmy się jakie są zadania żołnierza (przede wszystkim obrona granic państwa) oraz jakie są stopnie wojskowe od szeregowego do generała i w jaki sposób się je zdobywa. Zaproszony gość przekazał mam cenne informacje dotyczące wykształcenia jakie należy zdobyć, aby być zawodowym żołnierzem. Do najważniejszych  cech wojskowych należą: poświęcenie, doskonała sprawność fizyczna i psychiczna. Żołnierze (...)