Realizacja planu pracy w maju pod hasłem ? MOJA RODZINA ? NAJWAŻNIEJSZE OSOBY W MOIM ŻYCIU?

Maj to piękny słoneczny miesiąc. Tym bardziej szczególny, że poświęcony został rodzinie. W tym miesiącu mamy obchodzą swoje święto, dlatego uczniowie przez cały miesiąc mieli możliwość wykazać się uzdolnieniami plastycznymi, muzycznymi oraz literackimi.

Uczniowie przez cały miesiąc przygotowywali się do tego, aby umilić mamom uroczyste spotkania w klasach. Odbyły się występy artystyczne, wspólne tworzenie opowiadań. Najstarsza klasa przygotowała prezentację multimedialną swoich osiągnięć literackich.

Na lekcjach muzyki każda klasa tworzyła własną piosenkę dla mam,

Wspólnie z nauczycielem pracowali nad tekstem i melodią. W wyniku pomysłowości i zdolności dzieci, powstały piękne piosenki, które zostały zaprezentowane właśnie w Dniu Matki. Powstała też płyta z tymi piosenkami.

Uczniowie wykazali się niesamowitymi zdolnościami literackimi i poetyckimi, a najciekawsze teksty, które powstały na lekcjach zostały umieszczone w tomiku pt. „ Dla moich bliskich”.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac plastycznych pt. „Portret mojej mamy”. Było wiele śmiechu, gdyż mamy „ widziane oczyma dziecka” czasem  miały problem z odnalezieniem swojej podobizny.

24 maja odbyła się konferencja z udziałem dwojga rodziców, którzy opowiadali o swojej ciekawej pracy oraz o swoim hobby. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się w jaki sposób powstają  wyroby ze złota i srebra oraz zobaczyć różnorodne kamienie szlachetne.

Dzieci o zainteresowaniach plastycznych uczestniczyły w tym czasie w zajęciach prowadzonych przez drugiego rodzica i tworzyły przestrzenne papierowe przedmioty, które okazały się nie lada wyzwaniem.

Miesiąc maj upłynął w przyjemnej atmosferze, bliskiej dziecku.

Każde spotkanie rodziców, uczniów i nauczycieli jest dobrą okazja do integracji, dialogu i nowych pomysłów.

Małgorzata Zaworska