Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Dzień Chłopaka

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Przybliżmy sobie krótko historię tego święta. Dzień Chłopca powstał, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia, "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.

    Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trinidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje jednak datę 30 września.

     Z tej właśnie okazji  członkinie Samorządu Uczniowskiego przygotowały i przeprowadziły plebiscyt pod hasłem: „Siedmiu Wspaniałych”.  Podczas ostatniego tygodnia dziewczynki przeprowadziły głosowanie w wyniku, którego zostało wybranych po 7 chłopców z dwóch kategorii wiekowych ( klas I-III i IV-VI). I tak w wyniku głosowania zostali wyróżnieni Ci, którzy zebrali najwięcej głosów. Wśród wybranych znalazł się: Omnibus, Prawdziwy przyjaciel, Model, Wódz, Przystojniak, Milusiński i Romantyk. Zwycięzcy otrzymali słodkie, duże medale i ogromne brawa.

    Niespodzianek nie było końca bowiem, w tym dniu klasa VII przygotowała również kiermasz smakołyków i loterię fantową. Na obficie zastawionych stołach można było znaleźć smaczne domowe wypieki przygotowane przez uczniów i rodziców. Najmłodsi uczniowie cieszyli się z wylosowanych zabawek, gier, książeczek i innych drobnych rzeczy. Wrażeń było mnóstwo, więc warto powtórzyć taką imprezę za rok.

                                                                                           Bożena Sajewicz

                                                                                           Małgorzata Gibek

Foto

Foto

Foto

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-322.html

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192453