Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Realizacja planu pracy w kwietniu pod hasłem ? Zdrowie i uroda?

Miesiąc kwiecień poświęcony został propagowaniu zasad zdrowego stylu życia, zwracaniu większej uwagi na swój wygląd i uprawianiu sportu. Rozwój elektroniki sprawił, że dzieci zamiast spędzać czas na świeżym powietrzu, ograniczają swoją aktywność do siedzenia przed ekranem telewizora lub monitora

Człowiek potrzebuje do życia energii, którą czerpie ze spożywanego pokarmu  a  systematyczne ćwiczenia korzystnie wpływają na jego prawidłowy rozwój. 

Aby przybliżyć dzieciom  tematy  dotyczące higieny osobistej i  pielęgnacji jamy ustnej  przeprowadzone zostały pogadanki  z pielęgniarką pracującą w naszej szkole.  

O zasadach prawidłowego żywienia dzieci z klas I – III, dowiedziały się na lekcji wykonując  piramidy zdrowia określające dzienne zapotrzebowanie człowieka na pokarm. Uczniowie z klas IV – VI wykonali gazetki pod hasłem „Zdrowie i uroda” . Zamieścili na nich informacje dotyczące składników budulcowych, regulujących i energetycznych.

W ramach akcji” Mamo, tato wolę wodę” wychowawcy przeprowadzili  w swoich klasach  pogadanki na temat wpływu wody na organizm człowieka.

Promując aktywność ruchową po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich klas I-III pod hasłem „Zabawy na wesoło”. W zawodach uczestniczyli uczniowie z Łąki Prudnickiej, Szybowic i Rudziczki. Przeprowadzone zawody dostarczyły dzieciom dużo emocji , wrażeń i uśmiechu .

Foto

 Uczniowie klasy IV od początku roku szkolnego na lekcjach techniki uczyli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze do i ze szkoły, jak prawidłowo i bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako pieszy, pasażer i rowerzysta. Przeszli szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. W ten sposób  przygotowali się do uzyskania pierwszego w życiu „prawa jazdy”, czyli karty rowerowej. Dzięki uprzejmości p. Michała Bisowskiego,  który pomógł nam w utworzeniu toru przeszkód tzw. „Miasteczka drogowego” nasi uczniowie mogli popisać się praktyczną umiejętnością jazdy na rowerze. Egzamin praktyczny na pewno zwiększył świadomość uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz zachęcił ich do bezpiecznej jazdy na rowerze, a także używania elementów odblaskowych i kasku.

Foto

Foto

 

   W ramach obchodzonego  Dnia Ziemi,  19 kwietnia wszystkie klasy udały się na wiosenny spacer po okolicy.  Celem wycieczki było zastanowienie się, co wpływa na nasze zdrowie i jak ważne jest właściwe odżywianie się w zachowaniu sprawności fizycznej.

Uczniowie podzieleni na zespoły wypełniali w plenerze karty pracy. Zadania dotyczyły zdrowego stylu życia, miejsc rekreacji w najbliższym otoczeniu, przemyślanych, ekologicznych zakupów. Część zajęć odbyła się więc w pobliskich sklepach spożywczych, co niewątpliwie uatrakcyjniło wykonywanie zadań.

Myślę,  że wpajanie nawyków zdrowego żywienia,  pokazanie  możliwości spędzania wolnego czasu i korzyści z tego płynących może  rozładować agresję wśród dzieci i zmotywować ich do promowania zdrowego trybu  życia.

 

Bożena Sajewicz , Grażyna Wawrzyniak

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 3971483