Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

DEBATA SZKOLNA - czyli dobra lekcja samorządności uczniowskiej

Po spotkaniu wychodzę z nadzieją, że rośnie nam pokolenie, które nie boi się pytać i szukać właściwych odpowiedzi. Może czasami szwankowała umiejętność słuchania innych. Ale cóż ? czasem emocje biorą górę, gdy omawiany problem dotyka istotnych spraw.

Przebieg debaty …

            Krótkie przywitanie przez Samorząd Uczniowski i szybkie przejście do meritum sprawy. Od tygodnia wisi plakat zapraszający na debatę. Pani Dyrektor Jolanta Brudniak wraz z panią pedagog Grażyną Wawrzyniak w roli ekspertów. Inni nauczyciele też gotowi na podjęcie rozmowy na temat: ”TELEFON W SZKOLE… SZANSA CZY ZAGROŻENIE?”. Prezentacja multimedialna nakreśla kierunek dyskusji. Dzięki niej nasza rozmowa przebiega w miarę spokojnie.  Argumenty „za i przeciw” padają z różnych stron. Wszyscy dochodzimy do wniosku, że przy mądrym korzystaniu z technologii mobilnych wzrasta szansa na sukces edukacyjny. Trzeba jednak znać zasady korzystania z internetu by nie wpaść w sidła uzależnienia. Są one zapisane w Statucie Szkoły (Dział VI, rozdział 5), który umieszczony jest na stronie szkoły - http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-49.html .

       Myślę, że cel debaty został osiągnięty. Uczniowie umiejętnie formułowali własne opinie i wyrażali swoje poglądy. Czas zaś pokaże, czy zdobyta wiedza zostanie zastosowana w praktyce.

Alicja Niedbalska – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Foto

Foto

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192307