Spacer wśród dinozaurów

„Ewolucja to klucz do zrozumienia naszego pochodzenia”

dr  Andrzej Boczarowski

2 grudnia, razem z Kingą Żurakowską, miałyśmy okazję i przyjemność wziąć udział w „Finale konkursów fotograficznego i plastycznego dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych” w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Wcześniej, na kółku przyrodniczym wykonałyśmy zdjęcia pobliskich pól, zagajników, potoku, drzew. Materiał zdjęciowy został wysłany do Urzędu Marszałkowskiego w Opolu i jako uczestnicy konkursu- zostałyśmy zaproszone na konferencję do Krasiejowa. Po porannym poczęstunku, rejestracji i otrzymaniu drobnych upominków- wysłuchałyśmy bardzo ciekawej prelekcji dr Andrzeja Boczarowskiego „Bioróżnorodność od powstania Ziemi do dnia dzisiejszego”. Potem zwiedzaliśmy ekspozycję „Grób księcia z kultury mierzanowickiej, która prezentowała rekonstrukcję grobu książęcego z bogatymi darami grobowymi. Miałyśmy okazję zobaczyć również najstarszą mumię ludzką (Oetzi) z okresu wytwarzania i używania narzędzi krzemiennych (epoka miedzi). Po zwiedzaniu zjedliśmy obiad. Bardzo mi się podobało, a Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to miejsce, które uczy, bawi i pobudza do stawiania pytań.

Serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi Pawce, który zawiózł dzieci i opiekował się uczennicami w czasie ich pobytu na konferencji.

Marta Pawka kl. V

E. Bury