Z wizytą w Remizie Strażackiej

Przedszkolaki z Moszczanki, na zaproszenie strażaków, odwiedziły Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance. Wybrały się tam kolejką turystyczną, co sprawiło im niesamowitą radość.

Strażacy z radością opowiedzieli nam na czym polega ich praca, jaka jest ważna i odpowiedzialna. Dzieci mogły zwiedzić wozy strażackie, obejrzeć sprzęt, w który są wyposażone i dowiedzieć się o ich zastosowaniu. Mogły przymierzyć hełm strażacki i zaznajomić się ze sprzętem gaśniczym.

Strażacy przygotowali pokaz dla naszych przedszkolaków ukazujący, chociaż w części, jak przebiega akcja ratownicza. Pokaz dostarczył wielu wrażeń i emocji.

Była też słodka niespodzianka i zapowiedź kolejnego spotkania na wiosnę. Dziękujemy strażakom za tak miłe przyjęcie.

Sylwia Gołębiowska

nauczyciel przedszkola