FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2016 ?YOU CAN SING?

PIOSENKA SPOSOBEM NA NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

16 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej. Głównym celem konkursu było promowanie piosenki obcojęzycznej oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka angielskiego. Poprzez udział w konkursie uczniowie doskonalili wymowę, wzbogacali słownictwo, rozwijali zainteresowania językowe i muzyczne oraz prezentowali swoje umiejętności sceniczne. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie w języku angielskim piosenki dostosowanej do ich wieku i możliwości wokalnych. Wykonawcy śpiewali solo, w duetach i zespołach. Jury oceniało uczniów pod względem poprawności muzycznej, językowej i ogólnego wrażenie.  Festiwal dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych przeżyć.

Wyniki konkursu:

Klasy I-III

I miejsce Noemi Pustelniak „ Where am I going?”

II miejsce Zuzanna Cieśla „Little snowflake”

III miejsce Katarzyna Swendrowska „Only hope”

Klasy IV-VI

I miejsce Miłosz Trzaska „ I am sailing”

II miejsce Jolanta Antonów, Marta Golc-Mączka, Klaudia Malinowska, Hanna Stocka "Diamond"

III miejsce Marta Piekarczyk  „Rolling in the deep”

Pozostali wykonawcy otrzymali wyróżnienia. Nagrodami za udział w festiwalu były dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich umiejętności lingwistyczno-wokalnych.

Małgorzata Gibek

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII