W poszukiwaniu morskich wrażeń

?Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze - czasem trudne - ale pozwalające znaleźć taki pokarm jaki będzie dla niego pożywny? ? ta myśl Freineta stała się dla uczniów Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance konkretną rzeczywistością, w której realizowali swoje pasje i marzenia w czasie pobytu na Zielonej Szkole w Rewalu.

Pozwolenie na samodzielne Tworzenie, Odkrywanie, Poznawanie, Odczuwanie i Doświadczanie stało się najlepszą okazją do poznania tego, co ich otacza, uczenia się życia wśród innych. I choć łączenie nauki z wyjazdem to trudna forma pracy, ale dająca najwięcej możliwości rozwijania aktywności poznawczej i twórczej ekspresji uczniów, to zdobyte w ten sposób umiejętności, sprawności i wiedza są bardziej trwałe i efektywne. Niespełna tydzień oderwany od szkolnej rzeczywistości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i być może dla wielu z nich był pierwszym spotkaniem z morzem.

Jolanta Brudniak

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII