?Co łączy latolistka cytrynka z zawisakiem borowcem??

Jak co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w ekologicznej olimpiadzie wojewódzkiej pod nazwą Mini Olimpiada Wiedzy Ekologicznej dla uczniów klas III - IV.

W tym roku VII edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Różnorodność w świecie zwierząt”. Należało doskonale orientować się w rozpoznawaniu 33 gatunków rodzimych zwierząt (osobników dorosłych, młodocianych i innych faz rozwojowych). Nie było łatwo. Trzeba było np. znać nie tylko odgłosy czy tropy zwierząt, ale naturalnych wrogów, kryjówki, aktywność roczną i dobową, sposoby zdobywania pokarmu, miejsce w łańcuchu pokarmowym i wiele, wiele innych zagadnień związanych z biologią danego gatunku. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Kamil Mykita, Marta Pawka i Kinga Żurakowska. Po wielu tygodniach przygotowań, nasi przyrodnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę. Kamil znalazł się w gronie laureatów i ścisłej czołówce, zajmując VII miejsce na ok. 50 uczestników konkursu. Kindze przypadło XIV miejsce, a Marcie- wyróżnienie. Cieszymy się z ich sukcesu i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej!

E. Bury