SZEKSPIRÓW BYŁO WIELU!

Półroczny projekt ,,Mamy świra na punkcie Szekspira? ruszył ze zdumiewającym impetem. Kolokwializm użyty w tytule literacko - teatralnego projektu "zrobił swoje?.

Projekt zainspirował! Zainteresował Williamem Szekspirem dzieci(!), które  najpierw z pasją zabrały się do tworzenia jego wizerunków, by z nich stworzyć galerię, a wkrótce weszły w rolę szekspirologów, czyli badaczy życia i twórczości Szekspira, a na potrzeby projektu poszukiwaczy ciekawostek o nim w sieci

Na https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Szekspir mali poszukiwacze znaleźli sensację: ,,Wielokrotnie podnoszono kwestię autorstwa dzieł Szekspira (…) Pewna liczba powszechnie znanych autorytetów z różnych dziedzin powątpiewała w autorstwo tej twórczości lub otwarcie je kwestionowała, przypisując je innym twórcom niż Szekspir.(…) Obecnie kwestia ta jest ciągłym przedmiotem debat, istnieje wielu specjalistów analizujących każde „za” i „przeciw”, istnieją też zagorzali zwolennicy poszczególnych kandydatów. Trzej najczęściej wymieniani to Christopher Marlowe, Edward de Vere oraz Francis Bacon. Nie wyklucza się też autorstwa „zbiorowego”.

Po tej ciekawostce uczestnicy projektu już nie mieli wątpliwości, skąd wziął się intrygujący tytuł galerii: ,,Szekspirów było kilku”.

A co z resztą ciekawostek, na które natknęły się dzieciaki?

,,Reszta niech będzie milczeniem ” (Szekspir)

Przynajmniej na razie.

Małgorzata Żuk