Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

KONFERENCJA DZIECIĘCA ? czyli o samorządności uczniowskiej w naszej szkole.

Kompetencji społeczno-obywatelskich, pozwalających na aktywne uczestnictwo w życiu publicznym nie da się nauczyć siedzących jedynie w ławkach lub stojących przy tablicy. Młodzi ludzie potrzebują do tego odpowiednich warunków oraz wsparcia ze strony dorosłych. Wymarzonym ?poligonem? do realizacji tego zadania jest KONFERENCJA DZIECIĘCA.

     Tym razem została ona przygotowana przez uczniów klasy drugiej: Bartka Bandurowskiego i Kubę Żurakowskiego, którzy z pomocą Samorządu Uczniowskiego przygotowali strategię tego wydarzenia. Młodzi pasjonaci klocków lego zachwycili uczestników konferencji swoją wiedzą i umiejętnością budowania dość skomplikowanych konstrukcji. Na spotkaniu padło wiele pytań do prelegentów, na które odpowiadali jak prawdziwi znawcy tematu. Okazało się też, że wśród naszej społeczności uczniowskiej jest wielu im podobnych.  Franek przyniósł nawet swój komplet klocków lego, o którym miał okazję opowiedzieć uczestnikom konferencji.

   Spotkanie zakończyło się warsztatami przygotowanych przez Bartka i Kubę. Uczniowie mieli okazję pobawić się w projektantów i konstruktorów. Na przygotowanych wcześniej stanowiskach czekały pudełka z klockami lego, z których powstały oryginalne konstrukcje według  autorskiego pomysłu uczestników konferencji.

Alicja Niedbalska

Foto

Foto

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192314