Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

MUZYCZNA KRAINA SZCZĘŚLIWYCH RELACJI ?

Po raz kolejny weszliśmy w tajemniczy świat dźwięków, które mają w sobie magiczną moc uszczęśliwiania innych.

Tym razem naszym przewodnikiem była mama naszej Kasi, uczennicy z klasy trzeciej – pani Barbara Hortyńska – Swendrowska  (pianistka) oraz jej przyjaciółka grająca na flecie – pani Katarzyna Kaczkowska. Przy okazji wspomnę, że pani Barbara współprowadzi  Niezależną Szkołę Artystyczną „Via Artistica”, która mieści się na Placu Farny w Prudniku.

Foto

 

Wspólne oddychanie muzyką …

     Z ust naszej przewodniczki padło ciekawe stwierdzenie. Mówiąc o wspólnym muzykowaniu zwróciła uwagę na konieczność nawiązania głębokich i pełnych empatii relacji z osobami grającymi. Bez nich zespół nie jest w stanie tworzyć muzyki z pozytywnym przesłaniem. Ważny jest przy tym każdy oddech. On bowiem nadaje właściwy rytm stanowiący podstawę do tworzenia. Bez koncentracji na drugim człowieku nigdy nie osiągnie się ciekawego brzmienia - to bardzo ważna wskazówka dla tych wszystkich, którzy pragną żyć w pełnej harmonii z innymi.

Foto

 

     Dzieci to najbardziej wymagający odbiorcy sztuki. Tu i ówdzie słyszę pytanie … proszę pani, a kiedy będzie następne spotkanie muzyczne? Bardzo mnie ono cieszy, gdyż świadczy o tym, że pomysł na wspólne muzykowanie jest strzałem w dziesiątkę. Świadczy o tym fakt, że po kilku pierwszych taktach zagranych przez profesjonalnych muzyków do wspólnej zabawy włączają się dzieci.

Foto

Foto

 

Wejść w cudowny świat dźwięków i przebudzić się do życia …

        To główny cel naszych muzycznych spotkań. Mam nadzieję, że pomalutku uda się nam go zrealizować w naszej szkole. I nie będziemy się martwić o młode pokolenie, które jak nigdy dotąd jest narażone na zamknięcie się w wirtualnym świecie gier komputerowych, w których często są jedynie biernymi widzami. Nie można by było go realizować bez zaangażowania całej społeczności szkolnej, która mobilizuje animatorów muzycznych do konkretnego działania. Mamy więc wielkie szczęście! Dzięki wspaniałym rodzinom budowanie Cywilizacji Szczęścia stało się możliwe! I za to doświadczenie bardzo im dziękujemy.

Foto

Alicja Niedbalska

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192280