I ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

I etap kuratoryjnego konkursu z języka polskiego (zwanego Wojewódzkim Konkursem Polonistycznym) odbył się w naszej szkole we wtorek - 17 listopada 2015 roku.

Do eliminacji szkolnych przystąpiło osiem uczennic z najstarszych klas: cztery z klasy piątej i cztery z klasy szóstej.

Dziewczyny wykazały się wiedzą z zakresu gramatyki, znajomości treści lektur z kanonu lektur szkolnych, umiejętnością czytania ze zrozumieniem (tekstem źródłowym był fragment klasyki literatury młodzieżowej pt. ,,Stowarzyszenia Umarłych Poetów ” Nancy Kleinbaum), znajomością ortografii i interpunkcji oraz techniką redagowania opowiadania twórczego z dialogiem o szkole marzeń.

W wyniku weryfikacji prac uczestniczek I etapu konkursu, do II-go – gminnego etapu przeszły:

I. Agnieszka Matuszak

II. Hanna Stocka

III. Hanna Ilnicka.

Szóstoklasistki – polonistki pojadą14 stycznia 2016 roku do Prudnika, by zawalczyć o czołowe miejsca na kolejnym szczeblu Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.

Życzymy dziewczynom p o w o d z e n i a !

Małgorzata Żuk