?My mamy szczęście...?

uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

We wtorek, 9 listopada byliśmy świadkami niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie III klasy wraz z rodzicami przygotowali spektakl patriotyczny pt. „Ta, co nie zginęła”.

Punktualnie o godzinie 9.00 przy dźwiękach muzyki Wojciech Kilara młodzi artyści dostojnym krokiem odtańczyli nasz narodowy taniec - Polonez, który dawniej stanowił element ceremoniału dworskiego.

Następnie uczniowie wraz ze swoimi rodzicami wcielali się w kolejne postaci historyczne, ukazujące się w teatrze cieni. Dzięki zastosowaniu takiej formy teatralnej przedstawienie było bardzo ciekawe a treści historyczne były przekazane w sposób prosty i zrozumiały.

Piękna recytacja, śpiew, kunszt aktorski wprowadził publiczność w podniosły a zarazem radosny nastrój świętowania.

Mali aktorzy i ich rodzice zaprezentowali nam właściwą postawę obywatelską i dużą dawkę patriotyzmu, a my zasłuchani w pieśń wykonywaną przepięknie przez Noemi mogliśmy tylko powtórzyć: „My mamy szczęście, że w tym momencie żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą, my mamy szczęście...”

Małgorzata Tuz

Grażyna Wawrzyniak