Nasz uczeń -Michał Górski, laureatem X Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego!

Michał Górski, uczeń klasy VI odniósł ogromny sukces podczas tegorocznego konkursu przyrodniczego na etapie wojewódzkim zdobywając tytuł laureata w/w konkursu.

Michał to przede wszystkim miłośnik i znawca przyrody, ale odnosi sukcesy również w innych dziedzinach wiedzy. Jego pasją są  gady, choć od niedawna również owady i ptaki. Uczniowie szkoły  w Moszczance doskonale znają niezwykłe  hodowle Michała, a są wśród nich: pająki, żółwie, jaszczurki, owady, skorpiony, rośliny owadożerne i wiele kolekcji. Chłopiec chętnie opowiada o swojej pasji organizując lekcje dla kolegów. Jest również pomysłodawcą przedsięwzięcia, mającego na celu stworzenie miejsca w ogrodzie, sadzie, podwórku jako zimowego azylu np. dla jeży.

Michał od klasy III z powodzeniem bierze udział w olimpiadach organizowanych przez Opolskie Parki  Krajobrazowe. Jest pracowitym, ambitnym, ciekawym świata młodym człowiekiem.

Życzymy mu wielu, wielu sukcesów w nauce i wierzymy, że te odniesione w szkole w Moszczance, będą początkiem wspanialej kariery naukowej.

Elżbieta  Bury