Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

SAMORZĄDNOŚĆ UCZNIOWSKA W PRAKTYCE ? czyli oddolny projekt uczniów z klasy IV

Konkurs na najciekawszą dynię był oddolnym projektem uczniów z klasy IV: Jesiki Jędrzejczak, Oliwki Mąka i Miłosza Sadło. Był on skierowany do uczniów wszystkich klas i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Świadczy o tym ilość dyniowych rzeźb, których zebrano ponad pięćdziesiąt.

    Organizatorzy projektu wykazali się wyjątkową umiejętnością organizowania życia kulturalnego naszej społeczności uczniowskiej. Samodzielnie przygotowali harmonogram zadań, określili cel przedsięwzięcia oraz zredagowali regulamin wymyślonego przez siebie konkursu. Następnie przygotowali karty do głosowania oraz zorganizowali nagrody z dyplomami dla zwycięzców. Podczas realizacji konkursu dzieci zdobywały umiejętność planowania działań, pogłębiały relacje z innymi, a także odkrywały swoje mocne i słabe strony w organizacji przedsięwzięć kulturalnych na terenie szkoły. Ponadto projekt wymagał od organizatorów krytycznego spojrzenia na wytwory prac swoich kolegów i koleżanek, aby ich ocena była zgodna z kryteriami, które zamieścili w regulaminie konkursu. Prezentacja efektów odbyła się podczas szkolnej wystawy w ostatnim tygodniu października 2015 roku.

        Korzyści z realizacji tego projektu były ogromne! Przede wszystkim uczniowie doświadczyli na sobie, że nauczyciele liczą się z ich pomysłami i w razie potrzeby zawsze mogą się do nich zwrócić o pomoc. Tym razem koordynatorem ich działań był opiekun Samorządu Uczniowskiego.

LAUREATAMI KONKURSU ZOSTALI:

W klasie I –

I miejsce: Sadło Szymon

II miejsce: Wójtowicz Magda

III miejsce: Żabski Łukasz

W klasie II –

I miejsce: Giemzik Maja

II miejsce: Szkwarek Daria

III miejsce: Iwanowicz Samuel

W klasie III –

I miejsce: Augustyn Szymon

II miejsce: Żabska Magdalena i Wójtowicz Paweł

III miejsce: Jędrzejczak Nikola

W klasach IV – VI

I miejsce: Zbaraszczuk Kuba

II miejsce: Sitek Amelia

III miejsce: Bandurowska Joanna i Żurakowska Kinga

ORGANIZATOROM PROJEKTU i LAUREATOM GRATULUJEMY!!!

Alicja Niedbalska

Foto

Foto

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192363