Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

ŚWIĘTO SPORTU

3 czerwca, w pogodne przedpołudnie, w ramach kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł?, obchodziliśmy radośnie Święto Sportu. Kampania ?Zachowaj Trzeźwy Umysł? zakładała promocję zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie zagrożeniom, rozwijanie zainteresowań sportem i zachęcanie do aktywnego wypoczynku. W związku z tym wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach z uczniami pogadanki na temat uzależnień i zmotywowali uczniów do wykonania zadań mających na celu promocję zdrowego stylu życia.

        Święto Sportu rozpoczął, poprzedzony rozgrzewką poprowadzoną przez pierwszoklasistów, marszobieg ulicami Moszczanki. Wzięli w nim udział uczniowie, dzieci przedszkolne, nauczyciele oraz chętni rodzice. Na trasie było bezpiecznie, bo zadbali o to policjanci z Prudnika.

        Tego dnia na boisku i w jego okolicach odbywały się liczne turnieje sportowe. Młodsze dzieci z przedszkola oraz z klas I-III startowały w wyścigach rzędów, walcząc o zdobycie jak największej ilości punktów, przybliżających je do zdobycia lokat medalowych. Dla uczniów klas IV-VI przygotowano zawody w piłkę nożną, ścieżkę zdrowia, cross rowerowy dla dziewcząt. Natomiast zwolennicy konkurencji indywidualnych mogli pokonywać tory przeszkód na czas, oddawać rzuty do celu piłką lekarską albo woreczkiem. Pojawiła się także oferta dla dzieci z talentami językowymi i plastycznymi. Takie dzieci, tworząc zgrane drużyny, wzięły udział w konkursach plastyczno – literackich wolnych od rywalizacji.

        Wszyscy: i sportowcy, i artyści za uczestnictwo w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” otrzymali medale, dyplomy, statuetki, sprzęt sportowy albo nagrody w postaci materiałów plastycznych. Nad całością realizacji kampanii czuwały: p. Bożena Sajewicz,- nauczyciel wychowania fizycznego, Grażyna Wawrzyniak – pedagog oraz Powiatowa Komenda Policji w Prudniku.

Grażyna Wawrzyniak

Foto

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2381404