Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

ROLKI ? PASJA DAJĄCA RADOŚĆ ODKRYWANIA

Wspólny pomysł dwojga ludzi przy kawie, stworzenie strony internetowej i pierwszego w dziejach Prudnika przejazdu rolkowców. Nie było ważne, że większość z osób, które wzięły udział w fantastycznej przygodzie utrzymywała się w ?pionie na rolkach?, ale to, że przełamano wstyd i zaczęto jeździć na rolkach bez względu na wiek i pogodę. Tak to się zaczęło. Powstała grupa o nazwie ?rolki Prudnik? do której dołączyła nasza uczennica Kasia Osiecka z klasy VI. Podczas konferencji dziecięcej zaprezentowała swoim kolegom i koleżankom grupę, do której należy.

Jazda na rolkach to zarówno doskonały sposób spędzania wolnego czasu, jak również forma wysiłku fizycznego. Podczas jazdy pobudzamy układ oddechowy i układ krążenia, a co ważne nie obciążamy stawów tak, jak podczas biegu. Jesteśmy w stanie także uzyskiwać znaczne prędkości - zbliżone do prędkości uzyskiwanych podczas jazdy na rowerze, a równocześnie jesteśmy w stanie dotrzeć na nich niemal wszędzie. Co ważne - do plecaka możemy zabrać buty i dzięki temu rolki mogą być również ciekawym sposobem np. na dojazd do szkoły i nie musimy się martwić, gdzie je później zostawić, bo zajmują stosunkowo niewiele miejsca.

Kasia pokazała innym uczniom, że jazda na rolkach jest zdecydowanie sportem dla każdego! Nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych, zdrowotnych, płciowych czy innych. Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w jeździe na rolkach ani łyżwach, to najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora, który pomoże nam postawić pierwsze kroki i zapanować nad równowagą. Pomoże eliminować często powtarzające się błędy u początkujących i zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy.

Dla Kasi jest to dziedzina, która pozwala odczuwać jej radość odkrywania i chęć poszukiwania.

Tomasz Wójtowicz

Opiekun SU

 

 

 

Foto

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192396