Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

W PODZIĘKOWANIU ZA WYKSZTAŁCENIE

?Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie?. Arystoteles

Dnia 13.10.2014r. z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi. Na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego odpowiedzieli dostojni goście w osobach emerytów pracujących przed laty w naszej szkole oraz sołtysi wsi Moszczanka i Łąka Prudnicka. Spotkanie składało się z dwóch części. Podczas pierwszej części Pani Dyrektor Jolanta Brudniak złożyła tym wszystkim, którzy mają udział w edukacji dzieci serdeczne podziękowania oraz życzenia. Wyróżniła również nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi nagrodami Dyrektora Szkoły. Serdeczne gratulacje zostały przekazane również Pani Małgorzacie Żuk, która otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz Pani Bożenie Sajewicz za Nagrodę Burmistrza Prudnika.

Uczniowie w podziękowaniach za dotychczasowy trud i pracę życzyli również wszystkim pracownikom oświaty, aby nadal wytrwale realizowali jeden z najważniejszych celów, jakim jest przekazywanie wiedzy oraz wychowanie młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych i społecznych oraz ponadczasowych wartości związanych z polską tradycją narodową.

Nie zabrakło również wyróżnień dla najlepszych pedagogów od uczniów. Podczas części artystycznej uczniowie na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznawali nauczycielom korony (oskary). Nauczyciele typowani byli w 8 kategoriach. Do korony w każdej kategorii nominowanych było 3 nauczycieli. Nauczyciele nominowani to osoby, które w danej kategorii uzyskały największą liczbę głosów. Głosowanie było anonimowe i brali w nim udział uczniowie naszej szkoły. Przyznano tytuły w następujących kategoriach:

- „Luzak Roku” - są nauczyciele, którzy potrafią swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powodują, że świat staje się znośniejszy. Tytuł otrzymała Pani Kazimiera Czabaj.

- „Złoty Wykładowca” - dobre przekazanie wiadomości przez nauczyciela, to podstawa dobrej edukacji. Tytuł otrzymała Pani Elżbieta Bury.

- „Gorący Uśmiech” - nauczycielem, któremu uśmiech stale towarzyszy w codziennej pracy według uczniów została Pani Ania Włodarczyk.

- „Debiut Roku” - tak może myśleć nauczyciel wchodzący w progi nowej szkoły. Jeśli to, co myśli, uda mu się wprowadzić w czyn. Taką koronę otrzymała Pani Jolanta Brudniak.

- „Złoty Pazurek” - niezłomnym nauczycielem pisarczykiem wybrana została Pani Małgorzata Żuk.

- „Złote Lusterko” - najbardziej szykownym i eleganckim nauczycielem kapituła uczniów ogłosiła Panią Bogusławę Hawron.

- „Bratnia Dusza” - nauczycielem, który jest niewątpliwie przyjacielem uczniów jest Pani Grażyna Wawrzyniak,

- „Złoty Kaganek” – najlepszy z najlepszych według uczniów to Pani Bożena Sajewicz

- „Szalony matematyk” – to wyróżnienie dla Pana Tomasza Wójtowicza od Samorządu Uczniowskiego.

Święto Komisji Edukacji Narodowej to również święto uczniów, życzymy im tego, aby na swojej drodze spotykali tylko i wyłącznie uśmiechniętych i pełnych zaangażowania nauczycieli.

Tomasz Wójtowicz

Opiekun SU

 

Foto

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192479