Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Ferie zimowe w Moszczance pod hasłem: ?Razem możemy więcej?.

Od dnia 17.02.2014r. do dnia 27.02.2014r., w celu rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów, nauczyciele i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej w Moszczance zorganizowali zajęcia podczas ferii zimowych. Wzięło w nich udział łącznie 40 dzieci. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatowej. Wszystkie spotkania były bardzo urozmaicone.

W pierwszym tygodniu przeprowadzono zajęcia sportowe, informatyczne,  plastyczne. Wiele radości dostarczyły dzieciom warsztaty kulinarne, podczas których piekły ciasta i tworzyły dekoracje z masy marcepanowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty muzyczne, w których główną rolę odegrała gitara elektryczna. Odbyły się też warsztaty z zakresu optyki. Uczestnicy tych zajęć zgłębiali wiedzę dotyczącą wzroku oraz jego wad. Również atrakcyjne okazały się warsztaty fryzjerskie, gdzie ważna okazała się profilaktyka higieny skóry głowy i włosów. Dzieci dowiedziały się jak dbać o swoje włosy, jak je czesać, jaki dobrać szampon,  jak uniknąć chorób i pasożytów włosów. Każdy uczestnik warsztatów wyszedł z nową fantazyjną fryzurą.

Kolejną propozycją były warsztaty jubilerskie. Zainteresowani poznali tajniki wykonywania bransolet z muliny i różnokolorowych koralików. Każdy miał okazję samodzielnie wykonać prezent dla siebie lub dla najbliższych.

Czas ferii został miło spędzony również na boisku i placu zabaw, gdzie dzieci miały okazję do harców z użyciem przyborów gimnastycznych. Sprzyjająca, słoneczna pogoda umożliwiła jednego dnia wyjście na Kopę Biskupią, gdzie ze szczytu góry podziwialiśmy piękno roztaczającego się krajobrazu.

Drugi tydzień ferii został zorganizowany dla uczniów klasy szóstej, były to zajęcia matematyczne, których celem było rozwijanie myślenia logicznego, nabywanie umiejętności rozwiązywania zadań, korzystania z informacji, rozumowania i wykorzystania wiedzy w praktyce.  

Jak atrakcyjne były ferie zimowe w szkole, świadczą poniżej zamieszczone zdjęcia.

Grażyna Wawrzyniak

Izabela Czabaj

Tomasz Wójtowicz

Sportowy poniedziałek

Turystyczny wtorek

Słodka i muzyczna środa

Optyczny czwartek

Fryzjersko-jubilerski piątek

Foto

 

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2381548