Ogromna radość z kolejnego sukcesu naszego ucznia w Małej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej w Głuchołazach!

Benedykt Pustelniak, uczeń klasy VI, zdobył I miejsce.

Do finału dostały się również Martyna Konieczna i Natalia Mączka.

Konkurs odbył się 15 listopada w Ośrodku Wczasowym  „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach. Wzięły w nim udział dzieci ze szkół podstawowych powiatu prudnickiego i nyskiego.  Olimpiada podzielona była na dwie części. W pierwszej- dzieci rozwiązywały test ze znajomości parków krajobrazowych  Opolszczyzny. Dotyczył on  topografii parków, rezerwatów, ścieżek przyrodniczych, zabytków, pomników przyrody. W drugiej części, uczniowie musieli rozpoznawać gatunki chronione roślin i zwierząt z terenu parków. Naprawdę nie były to łatwe zadania.

Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne, wartościowe nagrody.

Gratulujemy!

Elżbieta Bury