Programy nauczania

W naszej szkole realizujemy programy nauczania, których autorami są nauczyciele.

Nasze programy  zostały nagrodzone w konkursie Ośrodka Rozwoju Edukacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej na najlepsze programy nauczania. Jego autorami są Marzena Kędra (edukacja wczesnoszkolna), Tomasz Wójtowicz (matematyka), Izabela Czabaj (zajęcia komputerowe), Alicja Niedbalska (muzyka), Anna Włodarczyk (historia).

Ponadto wszyscy nauczyciele pracują na własnych autorskich programach nauczania.

Treści zawarte w programach nauczania inspirowane są pedagogiką C. Freineta. Programy akcentują wspieranie rozwoju dziecka, umożliwianie zaspokajania jego aktualnych potrzeb oraz dostosowywanie zadań do rozpoznanych potrzeb.

W celu zapoznania się z szczegółowymi założeniami programów nauczania zapraszamy do ich pobrania.

Pliki do pobrania ze strony: PROGRAMY AUTORSKIE