ODKRYWAM-TWORZĘ

W tym roku szkolnym również mamy dla naszych uczniów mnóstwo nowych pomysłów na ciekawszą i bardziej angażującą edukację.

Zapowiedź

Zaplanowaliśmy pracę w pięciu blokach tematycznych w ramach warsztatów: „ODKRYWAM-TWORZĘ”

• „Na wybiegu” – kształtowanie umiejętności stosowania głównych zasad matematycznych w sytuacjach codziennych, posługiwania się danymi naukowymi do osiągnięcia celu bądź podjęcia decyzji.
  • „Przedsiębiorczość drogą do sukcesu” – rozwijanie zdolności do wcielania pomysłów w czyn, a także  do planowania przedsięwzięć i prowadzenia ich dla osiągnięcia zamierzonych celów.
  • „Korzystajmy z tradycji naszych przodków, aby zbudować lepszy świat” - zaangażowanie dzieci w opiekę nad materialnym dziedzictwem kultury znajdującym się w ich otoczeniu; wzmacnianie znaczenia tradycji i budowanie poczucia związku z nią, jako przykład postawy obywatelskiej.
  • „Koniec roku z Tuwimem” - rozwijanie świadomości i ekspresji kulturalnej poprzez docenianie znaczenia twórczego wyrażania idei, doświadczeń i uczuć za pośrednictwem różnych środków wyrazu.
  • „Różni, a jednak tacy sami” - dostrzeganie i rozumienie odrębności kulturowych oraz własnej godności w kontaktach z Innymi, Obcymi. Kształtowanie postawy wrażliwości na inne kultury oraz ich integralne wartości, wzory wzbogacające kulturę ogólną.

Pedagog szkolny w klasach II – VI prowadzić będzie warsztaty – „Jeśli nie szata zdobi człowieka, to w czym tkwi jego wartość?” ich celem będzie przybliżenie tematów związanych z rolą wartości w życiu człowieka, ich hierarchią oraz życiem bez nałogów. Istotnym elementem pracy będzie również dyskutowanie na temat roli i istnienia autorytetów w życiu człowieka.

Ponadto zaprosimy naszych uczniów do „Fascynującego świata nauki i techniki", projektu edukacyjnego opolskiego Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji. Autorami scenariuszy zajęć do tego projektu są nauczyciele z naszej szkoły.

Poza tym możecie liczyć na stałe punkty naszego bogatego szkolnego programu, w tym liczne konkursy, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi i dużo dobrej zabawy

Wszystkich rodziców i uczniów informujemy, że całe nasze szkolne życie "w pigułce" znajdziecie na naszym facebookowym profilu. Zachęcamy do śledzenia i okazywania nam swoich pozytywnych uczuć, np. poprzez polubienie, skomentowanie, czy udostępnianie postów swoim znajomym.