Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

XI-ta edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Pierwszy okres nauki w nowej szkole i nowym środowisku, to bardzo ważny etap w życiu dzieci. Wkraczają one w zupełnie nowy, obcy świat, którego dopiero muszą się nauczyć. To także, czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy, a ciekawość jest motorem ich działań.

Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć je zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co zrobić w trudnych sytuacjach. Kierując się troską o ich bezpieczeństwo przystąpiliśmy do kolejnej, już XI-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Miło nam poinformować

z radością (chociaż z opóźnieniem) o zdobyciu przez klasę pierwszą certyfikatu.

Celem akcji było pokazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

W tym roku pracowaliśmy na materiałach w oparciu o techniki efektywnego uczenia, co na pewno ułatwiło zapamiętanie przyswajanego materiału. Do każdej lekcji przygotowane były filmy rysunkowe, które uatrakcyjniały
i ożywiały każdą lekcję, przekazując jednocześnie najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Korzystaliśmy z gry planszowej, na którą składały się karty pracy z poszczególnych tematów. Po zakończeniu programu dzieci zabrały grę do domu, dzięki temu, wiedza na temat bezpieczeństwa, będzie mogła być powtarzana i utrwalana w przyjazny sposób także w domu, z rodzicami czy rodzeństwem.

Pierwszaki, po zakończeniu akcji wzięły udział w GÓLNOPOLSKIM TEŚCIE BEZPIECZEŃSTWA, który zaliczyły bezbłędnie. Wypełnienie Testu przez dzieci było możliwe w szkole podczas zajęć z Nauczycielem.

GRATULUJĘ PIERWSZACZKOM!!! Czekają na WAS dyplomy!

wychowawca Jolanta Brudniak

CERTYFIKAT

 

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2483503