Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Gratulujemy laureatom!

Pomysłowość uczniów z klasy V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance została nagrodzona przez Kapitułę Konkursową pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji”.

Nasi uczniowie realizujący projekt pt. „NOWY CYRK - nowe spojrzenie na sztukę” zostali nagrodzeni przez Kapitułę Konkursową i otrzymali grant finansowy, dyplomy i półroczną prenumeratę miesięcznika FOCUS. Ponadto przyczynili się do promocji naszej szkoły, która została wpisana na „Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”.  W ten sposób nagrodzono naszą kreatywność, twórczą odwagę oraz gotowość do poszukiwania nowych ścieżek edukacyjnych. W tym roku w województwie opolskim wpisano na nią 18 placówek.

O konkursie … „Projektanci edukacji” to odświeżona odsłona „Projektu z klasą” – popularnego, ogólnopolskiego konkursu, w którym Nowa Era nagradza grantami najciekawsze pomysły na projekty edukacyjne. Od 2010 roku odbyło się dziewięć edycji konkursu. Tegoroczna, dziesiąta edycja to już „Projektanci edukacji”. Odbywa się on w dwóch etapach. 7 stycznia w siedzibie Nowej Ery odbyło się posiedzenie jury, które wyłoniło 60 zwycięskich pomysłów na projekty edukacyjne. Kolejnych 15 pomysłów wybrali internauci w odrębnym głosowaniu. Łącznie przyznanych zostało 75 grantów finansowych. Tegoroczna, X - edycja konkursu okazała się rekordowa pod względem liczby nadesłanych pomysłów. Nadeszło ich aż 887. Do kreatywnej rywalizacji uczniowie przystąpili w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz wszystkie klasy szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie tworzący projekty zdobywają dzięki nim cenne doświadczenie na wielu polach – od samodzielnego nabywania wiedzy po planowanie, współpracę z innymi i ewaluację osiągnięć. Zaproponowany model pracy „od pomysłu do projektu” to kreatywny proces umożliwiający szlifowanie nowych umiejętności i kompetencji. Korzyścią jest także integracja grupy projektowej i inspirujący przykład dla innych uczniów, grup, nauczycieli.

Ruszamy do drugiego etapu … Do zdobycia nadal pozostaje 5 Złotych Grantów po 2000 zł oraz Nagroda Specjalna miesięcznika FOCUS. W drugim etapie mogą brać udział wszyscy uczestnicy pierwszego etapu, a rezultaty zostaną ogłoszone 20 maja 2020.

Słów kilka o naszym projekcie … "NOWY CYRK - nowe spojrzenie na sztukę" jest projektem, który daje możliwość niekonwencjonalnego zaangażowania się uczniów w proces nauczania  muzyki i plastyki. Bazując na pedagogice nowego cyrku oraz na zjawisku kultury masowej, happeningu i performance'u uczniowie biorący udział w projekcie  pracują nad stworzeniem autorskiego spektaklu muzycznego, który będzie podsumowaniem ich twórczych działań i wypracowanych umiejętności artystycznych. Publikacja, która powstanie na zakończenie projektu będzie swoistym reportażem wszelkich działań artystycznych podejmowanych w trakcie realizacji projektu. Będą w niej zdjęcia z warsztatów, prace plastyczne, artykuły i swobodne teksty dzieci. Trwać on będzie od: października 2019 roku do czerwca 2020 roku. W projekcie tym biorą również udział przedszkolaki z ZSP w Moszczance; grupa starszaków z Moszczanki – prowadzona przez panią Edytę Worożańską i grupa starszaków z Łąki Prudnickiej – prowadzona przez panią Katarzynę Babiak. Warto wspomnieć, że pani Katarzyna jako pierwsza zaprosiła panią Magdalenę Pełech (artystkę i animatorkę kultury)  do przeprowadzenia warsztatów cyrkowych i w ten sposób zainspirowała mnie do napisania projektu.

Informacje na temat konkursu można znaleźć:

https://projektanciedukacji.pl/konkurs/aktualnosci/rozstrzygniecie-i-etapu-konkursu

https://projektanciedukacji.pl/konkurs/zasady-udzialu

https://projektanciedukacji.pl/projek...

https://www.youtube.com/watch?v=BEPrrDaeWAI

https://www.youtube.com/watch?v=HJXHv0e5Ntw&feature=youtu.be

Alicja Niedbalska – autorka projektu
 

Foto

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2688287