SZKOLNY KONKURS WIEDZY O BUKU

18 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Buk – drzewo roku”, prowadzonego przez Nadleśnictwo Prudnik. Konkurs przeprowadził Pan Rafał Kasza, natomiast skład komisji czuwającej nad jego przebiegiem reprezentował Pan Karol Koziarowski i Pani Anna Król.

Po przeprowadzeniu szkolnych eliminacji do konkursu przystąpiło po sześciu finalistów z klas III-V (Zuzanna Dańko, Martyna Muszyńska, Marta Włodarczyk, Maja Czarnobrewa, Magdalena Wójtowicz i Weronika Szopa) oraz klas VI-VIII (Angelika Bolibrzuch, Michał Marut, Andrzej Oszywa, Daria Jaworska, Miłosz Sadło i Kamil Mykita). Wszyscy uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy o buku zwyczajnym.

Z klas III – V bezkonkurencyjna okazała się Marta Włodarczyk z kl. IV, zajmując tym samym I miejsce. II miejsce zajęła Magdalena Wójtowicz z kl. V, natomiast III miejsce – Martyna Muszyńska z kl. III.

W starszej grupie wiekowej klas VI-VIII pierwsze miejsce zajął Michał Marut z klasy VI. II miejsce zajęła Daria Jaworska z kl. VII, a III miejsce – Angelika Bolibrzuch z kl. VI.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Anna Król