Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

?Janusz Korczak ? patron dziecięcych marzeń?

Listopad w naszej szkole przebiegał pod hasłem ?Janusz Korczak ? patron dziecięcych marzeń?. Cała społeczność szkolna zapoznała się z twórczością i działalnością pedagogiczną tego wielkiego przyjaciela dzieci.

Na początku miesiąca wszystkie klasy obejrzały adaptację  najsłynniejszej bajki napisanej przez Janusza Korczaka „Król Maciuś I". To pozwoliło dzieciom na zrealizowanie ich twórczości  plastycznej.

Foto

Klasa I w sposób bardzo dojrzały i interesujący  opowiedziała swoim koleżankom i kolegom jakie mają prawa, a dowiedzieli się tego poznając postać Janusza Korczaka i jego działalność na rzecz ochrony i praw dzieci.

Foto

 

 

Wszyscy obecni na uroczystości byli oczarowani sposobem interpretacji  działalności Starego Doktora.

Klasa II za pomocą twórczości plastycznej stworzyła symboliczne drzewo, którego liście były odzwierciedleniem wiedzy zdobytej w czasie całego miesiąca.

Foto

 

Klasa III oprócz swobodnej twórczości plastycznej pisała teksty  o Henryku Goldschmicie. 

Foto

Starsze klasy brały udział w  IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „Janusz Korczak - jego życie i twórczość". Prace plastyczne były wykonywane na zajęciach plastyki i informatyki. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom.

Foto

Klasy IV, V i VI pisały listy do Króla dziecięcych marzeń w języku polskim i w języku angielskim na  zajęciach języka angielskiego i informatyki. Najciekawsze listy  zostały odczytane podczas spotkania.

 

Foto

 

Ważnym zadaniem była realizacja zadania „Dziecięca samorządność w naszej szkole", którego realizacji podjęło się kółko kulinarne poprzez sporządzenie tygodniowego jadłospisu, który potem został zaakceptowany przez panią kucharkę. Dzieci podczas układania takiego jadłospisu wzięły pod uwagę ulubione potrawy uczniów całej szkoły oraz wartość odżywczą składników.

Foto

Samorząd szkoły kilkakrotnie odwiedzał dzieci z przedszkola, żeby poczytać im bajki. Systematyczna pomoc nauczyła dzieci poczucia odpowiedzialności za młodszych i była zgodna ze słowami Janusza Korczaka: "Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni - razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej"

Foto

Dzieci ze świetlicy na szkolnym korytarzu przygotowały wystawę o Januszu Korczaku oraz zbudowały  drzewo z dziecięcymi marzeniami, prawami i listami.

 

Odpowiedzialne za realizację zadania w listopadzie były Kazimiera Czabaj i Izabela Czabaj

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 3971488