WIZYTA PANI POLICJANT W PRZEDSZKOLU [Łąka Prudnicka]

11 września 2019 r. w naszym przedszkolu w Łące Prudnickiej odbyło się spotkanie z policjantką Moniką Łyko z Komisariatu Policji w Prudniku.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani policjant, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjantka poinformowała i zademonstrowała dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na końcu Pani Monika zaprezentowała dzieciom samochód policyjny, dzieci miały możliwość wsiąść do radiowozu i zobaczyć jak taki pojazd wygląda w środku. Policjantka dla uatrakcyjnienia dzieciom całego spotkania, zaprezentowała dzieciom sygnał dźwiękowy oraz świetlny w samochodzie policyjnym.  Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły pani policjant podziękowanie.

Katarzyna Babiak

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: