PRZYRODNICZE PRZYGODY

W ostatni dzień maja, klasa czwarta i piąta wzięła udział w wycieczce do Wrocławia.

Pierwszym punktem zwiedzania był Ogród Japoński, który znajduje się Parku Szczytnickim, w rejonie Hali Ludowej. Wyjątkowe i piękne miejsce o charakterze zgodnym z zasadami japońskiej sztuki ogrodowej.

Następnie wzięliśmy udział w pokazie wrocławskiej fontanny multimedialnej. Wodnemu widowisku towarzyszyła muzyka klasyczna.

Najbardziej oczekiwanym przez uczniów miejscem odwiedzin był Wrocławski Ogród Zoologiczny. Udaliśmy się do Afrykarium, gdzie widzieliśmy różne gatunki ryb zamieszkujących morza  i oceany. Największą uwagę przykuł mały rekin, mnóstwo płaszczek oraz żółw morski. Ponadto zobaczyliśmy bawiące się foki, odpoczywające krokodyle i hipopotamy. Po wyjściu z Afrykarium odwiedziliśmy kolejne zwierzęta zamieszkujące ZOO (rodziny małp, żyrafy, zebry, wilki, lwy, tygrysy, węże i wiele innych).

Nasz pobyt w ZOO nie tylko wzbogacił wiadomości o zwierzętach żyjących w różnych rejonach świata, ale także był wspaniałym przeżyciem oraz możliwością do pogłębiania więzi koleżeńskich.

Król Anna

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: