Dostali się do Sezamu !

I, II i III miejsce w Konkursie Recytatorskim ,,Wierszykowy Sezam??

Dostali się do Sezamu !

Było ich 45-ciu, nie rozbójników :-), ale uczestników XV Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji  Dla Dzieci, którzy  21 listopada 2012roku przybyli z wszystkich szkół gminy Prudnik do  Willi Frankla – siedziby Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Spośród nich troje to uczniowie naszej szkoły, członkowie szkolnej  grupy teatralnej. Ta trójka uczniów w ubiegłą środę dostała się do finałowego Sezamu i znalazła w nim… potwierdzenie recytatorskich umiejętności w formie czołowych miejsc przyznanych im przez komisję:

Paweł Kossowski- Skop - I miejsce w kategorii klas   V – VI

Wiktoria Golc- Mączka  - II miejsce w kategorii klas  III-IV

Julia Cieśla                   - III miejsce w kategorii klas  V- VI .

Jestem ogromnie dumna z moich młodych recytatorów, że udało im się poprzez wydobycie z tekstów Brzechwy, Fredry, Tuwima  subtelnych smaków - porwać odbiorców do wspólnego przeżywania poezji mówionej.

Małgorzata Żuk