Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Debata pt: „Czy warto pomagać”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” O tak ważnych przesłaniach próbowali przekonać wszystkich uczniów, wolontariusze naszej szkoły podczas ostatniej debaty.

   Uczniowie w konkretny i rzeczowy sposób prowadzili dyskusję na temat  pracy wolontariatu. Opowiadali o bezinteresownej i życzliwej chęci niesienia pomocy innym. Mieli świadomość tego, że to co robią, to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, czy bycie użytecznym, to przede wszystkim wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi, to podjęcie odpowiedzialności za drugiego człowieka, jak również wspaniałe doświadczanie obdarowywania i bycia obdarowanym.

   Przedstawili prezentację dotyczącą całej działalności pracy Klubu Ośmiu Aniołów, po to, by uzmysłowić wszystkim, że potrafią również pomagać i nie są obojętni na potrzeby innych. Uczniowie w naszej szkole są pełni pasji i zaangażowania, bez ich pomocy i wsparcia, trudno byłoby przeprowadzić jakąkolwiek akcję.  Nie każdy jest wolontariuszem, ale każdy może otworzyć serce dla innych.

   Bycie wolontariuszem, to nie tylko odpowiedzialność. To przede wszystkim ogromna satysfakcja z pomocy drugiemu człowiekowi. Na koniec debaty Szymon stwierdził, że najlepszą zapłatą za pracę jest uśmiech , który otrzymujemy oraz ciepłe słowo.

   Opiekun wolontariuszy Bożena Sajewicz oraz prowadzący: Szymon Augustyn, Milena Salawa, Wiktoria Gurgul, Lena Wizer, Angelika Bolibrzuch.

Foto

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-545.html

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192475