Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

AKCJA "GÓRA GROSZA" 2019 r.

W naszej szkole jak co roku odbyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”.

     Uczniowie wszystkich klas zaangażowali się w zbiórkę, a nad prawidłowym przebiegiem czuwał Samorząd Uczniowski i Klub Anioła. Celem na który zbierane były drobne monety, to pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie wychowawcze – pokazujące  najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele! Ile udało się zebrać pieniędzy w ramach akcji? Dzięki Wam- uczniowie udało nam się zebrać: 34.565 monet co stanowi  638,77 zł i 30 centów.
    W tegorocznej edycji najwięcej groszy zebrali uczniowie kl. I – 162.20 zł, zajmując tym samym I miejsce w szkolnym rankingu. Kolejne klasy to: II miejsce: kl. III – 93.14 zł III miejsce: kl. II – 82.13 zł.
  Akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrodzone zostaną szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przystąpili do zbiórki.

Samorząd Uczniowski

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192413