Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Wizyta w Schronisku Zwierząt w Konradowej

SCHRONISKO – azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.

     W dniu 22.03.2019 roku wolontariusze i uczniowie SU  wybrali się w odwiedziny do Schroniska dla Zwierząt w Konradowej. Wycieczka poprzedzona była zbiórką produktów potrzebnych zwierzętom tj. sucha karma, zabawki dla psów i kotów, miski, koce.

    Szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała między innymi o funkcjonowaniu instytucji. Dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak i wytyczne dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska jak i jego adopcji. Uczniowie zobaczyli przebywające tam zwierzęta, oraz przyjrzeli się psim wybiegom Najważniejszą lekcją było jednak  to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynosili karmę, koce, zabawki i zachęcamy do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

       A może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję?  W Konradowie na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków!

Samorząd Uczniowski i Klub Anioła

Foto

Foto

Foto

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-543.html

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192355