Mała Wytwórnia Filmowa w Moszczance i jej wielki sukces

Aktualny miesiąc ? listopad ? w naszej szkole upływa pod hasłem ,,Janusz Korczak ? patronem dziecięcych marzeń??.

Jednakże grupa młodych, zapalonych filmowców w naszej szkole dużo wcześniej, bo już w pierwszych dniach nowego roku szkolnego, aktywnie włączyła się w obchody ROKU JANUSZA KORCZAKA. Na wrześniowych zajęciach koła filmowego dzieci odnalazły  inspirację w utworach literackich Starego Doktora i adaptowały je do współczesnych realiów. W wyniku pracy zapalonych filmowców/autorów scenariusza, reżyserów, aktorów, operatorów kamer, dźwiękowców, montażystów/ powstał krótkometrażowy film pt. ,,Konflikty na aut’’. Miał  on za zadanie zbudować proste, ale wartościowe i ponadczasowe przesłanie Janusza Korczaka do obecnego pokolenia. Udało się to młodym adeptom sztuki filmowej, bowiem ich obraz ,, Konflikty na aut’’ został nominowany przez jury do pokazów w OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU FILMÓW pod hasłem ,, Prawidła życia, czyli Korczak współcześnie’’.

Uczestnicy filmowych piątków, dzięki docenieniu ich intensywnej pracy przez profesjonalne jury konkursu na szczeblu krajowym, przekonali się, że warto wcześnie odkryć w sobie życiową pasję, pieczołowicie ją rozwijać, czerpać z niej radość i motywację do dalszego osobowego rozwoju.

Małgorzata Żuk

Anna Włodarczyk