MAŁY-WIELKI OLIMPIJCZYK

Dnia 12 grudnia 2018 r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne zawody w grach i zabawach klas IV. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe w Prudniku oraz ZSP z Moszczanki.

Rywalizacja na zawodach była ogromna i każdy zespół chciał wygrać. Po zaciętej walce I miejsce zdobyła drużyna dziewcząt z ZSP w Moszczance, a II miejsce wywalczyła dużyna chłopców. Dziewczęta zakwalifikowały się na zawody powiatowe, które odbędą się 3 stycznia 2019 r. w Białej.
Życzymy powodzenia!

Skład drużyny dziewcząt: Szopa Weronika, Włodarczyk Marta kl. III, Gołowkin Hanna, Kania Aleksandra, Pach Weronika, Pasek Jagoda, Pustelniak Miriam, Sitek Malwina, Wójtowicz Magdalena, Szpara Julia.

Skład drużyny chłopców: Bar Jakub, Hawron-Zborowski Wiktor, Hajdecki Bartosz, Dańko Filip, Trembecki Oskar, Witke Jakub, Sadło Szymon, Żabski Łukasz, Zieliński Igor.

3 stycznia 2019 r. drużyna dziwecząt pojechała na powiatowe zawody „MałegoOlimijczyka” klas IV do Białej. Na starcie zawodów stanęły szkoły z Białej oraz Głogówka. Początek zawodów nie był dla nas szczęśliwy, bo dwie pierwsze konkurencje kończyliśmy na II miejscu. W kolejnych konkurencjach nasza drużyna była niepokonana. Dziewczeta zdobyły 21 pkt i Nowy Rok 2019 rozpoczęły zwycięstwem. Drużyna z Moszczanki została mistrzem powiatu. Hura!!! Przed nami kolejny etap zawodów – półfinał wojewódzki.

Drużyna dziewcząt w tym samym składzie 11 stycznia 2019 r. wzięła udział w półfinale wojewódzkim w Opolu. W zawodach uczestniczyły szkoły z Opola, Nysy, Łubnian, Głuchołaz i Moszczanki. Podczas zawodów było ciężko i konkurencja ogromna, gdyż rywalizowaliśmy ze szkołami sportowymi. Ostatecznie nasza drużyna ukończyła zawody „Małego Olipijczyka” na IV miejscu. Gratulujemy!!!

Jolanta Ligęza