PODSUMOWANIE PROJEKTU „ŚWIERK-DRZEWO ROKU 2018”

Podsumowaniem projektu edukacyjnego „Świerk- drzewo roku”, prowadzonego przez Nadleśnictwo Prudnik, był szkolny konkurs wiedzy o świerku. Przygotowali go panowie: specjalista ds. edukacji leśnej Nadleśnictwa Prudnik- p. Rafał Kasza i p. prof. Karol Koziarowski- emerytowany nauczyciel biologii prudnickiego liceum.

W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klas III- VIII w dwóch kategoriach wiekowych: III- V i VI- VIII. Młodszą grupę reprezentowali w konkursie: Zuzanna Bolibrzuch, Marta Włodarczyk, Julia Biernat, Magdalena Wójtowicz, Zuzanna Kurbasów i Michał Marut. Starszą grupę uczniów reprezentowali: Szymon Augustyn, Lena Wizer, Marta Pawka, Kinga Żurakowska, Joanna Bandurowska i Amelia Sitek. Organizatorzy byli pod dużym wrażeniem wiedzy przyrodniczej i dendrologicznej naszych uczniów. Byli zmuszeni dodatkowymi pytaniami rozstrzygnąć wynik konkursu. Dzieci odpowiadały poprawnie na kolejne, naprawdę niełatwe pytania dotyczące świerka. Tematyka pytań dotyczyła nie tylko biologii, ale również wierzeń ludowych związanych z tym drzewem.

Wyniki konkursu szkolnego:

Kategoria klas III- V:

I miejsce: Magdalena Wójtowicz

II miejsce: Zuzanna Bolibrzuch

III miejsce: Julia Biernat

Kategoria klas VI- VIII

I miejsce: Joanna Bandurowska

II miejsce: Szymon Augustyn

III miejsce: Marta Pawka

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Elżbieta Bury, Anna Król

Licznik odwiedzin: 2098446