Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Konferencja: „Nasze zwierzaki 2"

Wzięcie do domu dowolnego zwierzaka to z pewnością świetna propozycja dla kogoś, kto chciałby cieszyć się wiernym towarzyszem. Musimy jednak pamiętać, że są to żywe istoty i wiąże się z tym nie tylko sama przyjemność, ale również i ogrom obowiązków.

     Uczennice Maja, Kaja i Daria Szkwarek podczas kolejnej konferencji opowiadały o tym, w jaki sposób muszą zagwarantować swoim małym podopiecznym najlepszą opiekę, aby czuły się w ich domu naprawdę dobrze i bezpiecznie. Podczas spotkania przedstawiły nam swoje kolejne nowe zwierzątka. Były to:  trzy myszki Karmelka, Kornelka i Łotka, kot Borys, królik Henry, nasi starzy znajomi żółw Masza i pies WiFi.  Pojawiły się nawet rybki akwariowe welonki oraz wąż wodny( trzciniak). Swojego pupila przedstawiła nam Amelia Zdanowicz. Był to mały, prześliczny, biały piesek o imieniu Sambor. Dziewczynki bardzo się napracowały, aby wszyscy zebrani zapamiętali jak najwięcej, bowiem na końcu przeprowadziły konkurs. W nagrodę każdy z uczestników mógł dotknąć i pogłaskać niektóre zwierzątka.

     Po tym spotkaniu, każdy przekonał się, że zwierzęta, tak samo jak ludzie, czują – cieszą się, smucą tęsknią, cierpią. Krzywda im zadana boli tak samo mocno, jak krzywda zadana człowiekowi, uświadomiły sobie, czym w rzeczywistości jest odpowiedzialność za drugie istnienie.                                                     

Bożena Sajewicz

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-473.html

Foto

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192463