Pierwszoklasiści recytują

„Do biedronki przyszedł żuk”, „Na wyspach Bergamutach” czy „Tańcowała igła z nitką”- to tylko niektóre tytuły wspaniałych wierszy, które recytowali najmłodsi uczniowie naszej placówki.

Sami dokonali wyboru wierszy, a prezentując utwory, zwracali uwagę na dykcję, intonację i ogólny wyraz artystyczny. Konkurs wyłonił uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w kategorii dzieci z klas I-II na Miejsko- Gminnym Konkursie Recytatorskim w Prudnickim Ośrodku Kultury. Komisja konkursowa w osobie wychowawcy i trójki zaproszonych rodziców, wysoko oceniła poziom prezentowanych wierszy, a do dalszego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice:  Amelia Arendarska (wiersz Stanisława Jachowicza „Łagodnie obchodź się ze zwierzętami”) i Natalia Kuczak (wiersz Jana Brzechwy „Baran”). Wszyscy uczestnicy klasowego konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody.

Elżbieta Bury