Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

REALIZACJA PLANU PRACY W CZERWCU POD HASŁEM: ? CZAR ŚWIĘTOJAŃSKIEJ NOCY ? SOBÓTKA W MOSZCZANCE?

Czerwiec upłynął na przygotowaniach do wyczekiwanej przez wszystkich sobótki w Moszczance. Już z początkiem miesiąca uczniowie wspólnie z nauczycielami przenieśli się w świat baśni, opowiadań oraz legend ludowych, żeby w pełni przeżyć czar świętojańskiej nocy. Przygoda przeplatała się z nauką o tradycji oraz obrzędach i zwyczajach ludowych, jak również z zabawą przy muzyce folkowej. Natomiast poprzez ekspresję plastyczną dzieci mogły wyrazić swoje emocje oraz nastrój związany z tematem.

Kolejnym etapem było pisanie wspólnej „Sobótkowej Opowieści”. Zadaniem każdej z klas było stworzenie dalszego jej fragmentu. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością  i stworzyli ciekawy tekst, z którego zostało nagrane słuchowisko, przedstawione wszystkim podczas nocy świętojańskiej.

 

Sobótka w Moszczance stała się dobrą okazją do integracji dzieci, nauczycieli oraz zaproszonych rodziców. Wszystkim udzielił się nastrój świętojańskiej nocy.

Kółko teatralne zachwyciło zgromadzonych gości spektaklem pt. „Poskromienie złośnicy”, po którym uczniowie udali się na wybrane wcześniej warsztaty tematyczne.

  • „Wyplatanie wianków oraz wykonanie bukiecików”.
  • „Malowanki sprayem”.
  • „Ciasteczka z wróżbą”.
  • „Piosenka jest dobra na wszystko” – układanie piosenek folkowych.
  • „Tropiciele” – poszukiwanie na terenie szkoły „złotej myśli” za pomocą przygotowanej mapy.
  • „Praktyczne triki z matematyki”.
  • „Leśne wrota wiedzy” – spotkanie z nadleśniczym S. Jureckim – swobodna interpretacja wywiadu.

Uczniowie wyplatali wianki i bukieciki, malowali farbą i sprayem na murze, układali piosenki folkowe, poznawali ciekawostki matematyczne i przyrodnicze, a także piekli ciasteczka z wróżbą, którymi później częstowali uczestników sobótkowej nocy.

By tradycji stało się zadość, kolejnym punktem spotkania było puszczanie wyplecionych wianków, w tym celu wszyscy udali się barwnym korowodem nad Złoty Potok.

Imprezę zakończyły wesołe zabawy przy ognisku i muzyce.

Aby w pełni doświadczyć czaru świętojańskiej nocy, chętni uczniowie mogli spać w szkole. Rano wszyscy wspólnie przygotowali śniadanie. 

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 3971533