„MATEMATYCZNY TURNIEJ KLAS I RODZICÓW”

Budzenie nawyku współzawodnictwa, popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, to główne cele turnieju pn. „Matematyczny Turniej Klas i Rodziców”, który odbył się w dniu 20 czerwca br. w naszej szkole.

Jego formuła odbiegała od tej z lat poprzednich, z uwagi na udział reprezentacji Rodziców. W turnieju wzięły udział 3 osobowe – grupy z klas IV – VII oraz rodzice. Konkurs oparty był na grach i zabawach matematycznych, strategicznych oraz logicznych. Oprócz rozbudzenia zainteresowań matematycznych uczestnicy mogli się przekonać, że matematyką można się również bawić. Liczyła się nie tylko sprawność i szybkość, czy logiczne myślenie, ale także dobra współpraca w grupie. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce: Rodzice oraz klasa VI

II miejsce: klasa V

III miejsce: klasa VII

Wyróżnienie: klasa IV

Gratuluję wszystkim uczestnikom i zapraszam do udziału w kolejnym turnieju za rok.

Tomasz Wójtowicz