BEZPIECZNE WAKACJE- spotkanie z strażakami z OSP w Łące Prudnickiej

12 czerwca po raz drugi gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków z OSP w Łące Prudnickiej.

Celem spotkania było uświadomienie uczestnikom, jakie niebezpieczeństwa czekają na nich w okresie wakacyjnym, na co trzeba zwracać uwagę oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przed medycznej w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Wakacje to czas zabawy i wypoczynku dzieci i młodzieży na koloniach, obozach, wczasach rodzinnych. Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest gwarancją spokojnego pobytu oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

Strażacy dostarczyli dzieciom szeregu informacji, przypomnieli, na co należy szczególnie zwracać uwagę podczas wspólnych zabaw wakacyjnych, a gdy już dojdzie do wypadku jak zareagować i udzielić pomocy poszkodowanemu. Przedszkolaki poznały nowy sprzęt ratowniczy stosowany w wypadkach na wodzie: „Boja ratunkowa”, „Koło ratunkowe”, „Kapok”, „Rzutka ratownicza” i znaki informujące o zakazie kąpieli i skoku do wody. Przedszkolaki poznały też pozycję obronną przed atakiem psa „Pozycja na żółwika”, przypomnieli sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, oraz w wypadku oddalenia się od opiekuna, rodzica.

Spotkanie przebiegało  w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy panu: Andrzejowi, Pawłowi i Maciejowi życząc im spokojnych wakacji i udanego wypoczynku.

Marzena Michalik

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: