Konkursowe Święto Ziemi

Zainteresowania i uzdolnienia przyrodnicze w tym roku szkolnym uczniowie mogli zaprezentować w wielu konkursach: biologicznym, ekologicznym, fotograficznym i techniczno-plastycznym.

W klasach I-VI zostały przeprowadzone konkursy ekologiczne. Wzięło w nich udział 33 uczniów. Dzieci rozpoznawały rośliny i zwierzęta, odgłosy zwierząt, wskazywali środowisko życia organizmów, tworzyli schematy sieci pokarmowych i inne. Poziom trudności został dostosowany do grupy wiekowej.

Mistrzami wiedzy ekologicznej zostali:

Klasa I: Kaja Szkwarek i Tomasz Grzywacz

Klasa II: Marta Włodarczyk

Klasa III: Amelia Gorzelanna

Klasa IV: Zuzanna Kurbasów

Klasa V: Szymon Augustyn

Klasa VI: Kamil Mykita

W klasie VII pani Anna Król przeprowadziła konkurs wiedzy „Budowa anatomiczna człowieka”, w którym wzięło udział 8 uczniów.

I miejsce: Joanna Bandurowska

II miejsce: Amelia Sitek

III miejsce: Paweł Wasyliszyn

W konkursie fotograficzno- przyrodniczym pod hasłem „Ocalić od zniszczenia”, dzieci uwieczniały piękno otaczającej nas przyrody, którą chciałyby ocalić i chronić.

Wyróżnione I miejscem prace fotograficzne wykonali uczniowie:

Kinga Żurakowska, Hanna Gołowkin, Maja i Iga Giemzik, Daria Szkwarek i Michał Budzyński.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, a laureaci konkursów-nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy!

Organizator: E. Bury